На викладацько-професорський склад військових ВНЗ очікує переатестація – міністр оборони

У Харківському університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба новий очільник. Ним призначено Андрія Алімпієва. Колективу вищого навчального закладу його сьогодні офіційно представив міністр оборони України Степан Полторак, який прибув до Харківського гарнізону з робочою поїздкою.

Новий начальник Харківського університету повітряних сил досьогодні 3 роки був виконуючим обов’язки керівника вишу. Андрій Алімпієв – генерал-майор, служив у зоні АТО, керував авіаційним підрозділом. Розповідає про свої завдання вже на посаді очільника закладу.

Андрій Алімпієв, начальник ХУПС

Створення сучасної льотної школи. Виконання завдань льотної підготовки в повному обсязі.

Алімпієва особовому складу університету представив міністр оборони України Степан Полторак, який перебуває в Харкові з робочим візитом. За його словами, найближчим часом усі військові виші навчальниі заклади реформують, викладацько-професорський склад проходимитиме переатестація.

Степан Полторак, міністр оборони України

Тому головна вимога до всіх вузів: на посади, особливо посади, які пов’язані з бойовим застосуванням мають бути призначені тільки офіцери, які пройшли участь в зоні антитерорестичної операції.

Полторак розповів, держава планує виділити кошти на переоснащення матеріально-технічної бази військово-повітряних сил України. Щоправда, розмір цієї фінансової підтримки міністр не уточнив. Та проведення військових дій, за словами Полторака , показало, що оновлення парку та створення нових літаків необхідне, попри сподівання на мир. Щодо відведення військової техніки з рубежів, посадовець відзначає двостороннє дотримання домовленностей.

Степан Полторак, міністр оборони України

Сьогодні почався відвід за планом в 3 секторах. Відвід артилеристських систем 100 мм. В цілому він буде продовжуватися протягом 3 днів, потім перевірка, доповідь і кінцеве завершення роззброєння відповідно до мінських угод завершиться до 12 листопада.

Міністр оборони обіцяв розібратися і з “вуличним” призовом харків’ян. Степан Полторак наголосив: армія не зацікавлена у невмотивованих бійцях.

Степан Полторак, міністр оборони України

Нам потрібні в першу чергу люди, які вмотивовані, які бажають нести службу і захищати свою країну.

Він нагадав, що призовний вік збільшено з 18-ти до 20-ти років. Призов триватиме з 4-го по 20-те листопада. 648 чоловік з Харківщини підуть служити до армії цієї осені. 243 з них будуть призвані до Збройних сил, 375 – до Нацгвардії і 30 служитимуть у транспортних військах. Загалом, по України мають набрати 11 тис. строковиків.

Вікторія Котова