На вулиці Слінько пролунав вибух у багатоповерхівці (оновлено)

Сьогодні опів на одинадцяту ранку пролунав вибух в житловому будинку на вулиці Слінько 2 б. За словами помічника начальника обласного управління МНС Ігоря Лупандіна, вибух стався у багатоповерхівці в квартирі на третьому поверсі. Жертв немає, проте не обійшлося без постраждалих.

 

Спокій звичайного дня порушив вибух, який стався у вівторок опів на одинадцяту ранку. Він пролунав в одному з житлових будинків на вулиці Слінько. За попередніми даними, постраждало 5 чоловік. Трьом постраждалим надали медичну допомогу на місці, ще двох людей госпіталізували до лікарні швидкої та невідкладної допомоги. Місцеві жителі рятувалися самі та допомогали іншим. Сусіди рятували дітей.

Олег, харків’янин

Проходил напротив дома, его на 5 м выбрасило. Сразу кричать начали – он спас двух детей.

За словами місцевих мешканців, негаразди з газом у будинку почалися ще до вибуху.

Олег, харків’янин

Неделю назад говорили, что была утечка газа – сделали, а сегодня говорили был запах гари.

За словами прокурора області Геннадія Тюріна, порушено кримінальну справу за фактом недбальства під час експлуатації будівлі. Одна з причин надзвичайної ситуації – вибух побутового газу. Проте, що саме сталося поки залишається невідомим. Єдиний встановлений факт – епіцентр вибуху знаходився на третьому поверсі, у квартирі, де за чутками жила багатодітна родина.

Геннадій Тюрін, прокурор Харківської області

Есть молодой человек, который вчера ввечером находился в этой квартире, он что-то там готовил. Сказал, что его попросили знакомые, которые сейчас уехали посмотреть за животными, что-то приготовить. Говорят, что там жила многодетная семья. Это правда? – Прописано там 3 человека, но они там не находились, дальше проверяем.

Аби повернути будівлі попередній вигляд, кажуть будівельники, доведеться розбирати всі поверхи.

Сергій Евель, гендиректор компанії “Стальконструкція”

Надо разбирать обе стены – одну и вторую и восстанавливать. С 9го этажа до первого – все разбирать надо. Угол. А потом восстанавливать снизу вверх.

За словами мера Харкова Геннадія Кернеса, відновлювати будинок почнуть вже у середу. Як тільки мешканці всіх пошкоджених квартир отримають дах над головою. А це – 36 квартир.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

Степень разрушения достаточно большая потому что нам необходимо отселить весь дом это 36 квартир, состав семей сейчас уточняется и соответственно предварительно мы рассматриваем вопрос что к Новому году – то есть три месяца – даже чуть меньше, мы берем для того чтобы восстановить жизнь в этом доме.

Вже ввечері постраждалі зустрінуться з міським головою і разом вирішать де вони житимуть найближчі три місяці, поки відновлюватимуть будинок.

 

Олена Рижова