На виставці в Харкові – унікальні архівні документи довоєнних та післявоєнних років

Патенти з Німеччини. У Харкові відкрилась виставка архівних документів, присвячена 72-й річниці Перемоги над нацизмом. На виставці представлені документи, що показують, які технології використовували німці в довоєнні та післявоєнні роки.

виставка патенти

Наслідки, відбудова та німецькі патенти. У Харкові відкрилась виставка, присвячена 72-й річниці Перемоги над нацизмом у II Світовій війні. Експозиція представляє близько 20-ти документів, що показують економічні наслідки II Світової війни для України, а також масштаби відбудови. Для ілюстрації відібрано документи з відбудови Миколаївської ДРЕС, Наводницього мосту на Русанівській протоці тощо. Є і звіти, виконані українськими вченими після повернення з евакуації на звільнені території, які містять відомості про зруйновані промислові об’єкти. Та родзинкою виставки є німецька патентна документація 30-40 років XX століття. Це оригінали німецькою мовою. Ці документи раніше ніде не експонувались.

Анна Алєксєєнко, начальник відділу використання інформації документів ЦДНТА України

Актуальність даної документації в тому, що це документи, які свідчать про імпорт технологій, які були пов’язані з роками війни і ці документи і потрапили до архіву тільки через події, які відбулись 72 роки тому. 

Головною тематикою знайдених документів є розвиток коксохімічної промисловості.

Юлія Коваль, провідний спеціаліст відділу використанні інформації документів ЦДНТА України

Яким чином працювали коксові печі,як можно було впроваджувати це виробництво,звичайно вони більш вузько-профільні, більш цікавлять технічні спеціальності.

Також на виставці можно познайомитися і з іншими технологіями німців у довоєнні та післявоєнні часи. Так ці машини використовували для гасіння пожеж, у Радянському Союзі таких не було.

Юлія Коваль, провідний спеціаліст відділу використання інформації документів ЦДНТА

На той час Німеччина багато йшла вперед ,нарощувала свій потенціал і ми можемо також побачити в патентах заштриховані частини, це пояснює той факт, що вони проходили цензуру.

Виставка триватиме до кінця травня в Центральному державному науково-технічному архіві.

Ірина Клименко