На театральному фесті в Шотландії побачили харківський “Варіант” (відео)

Харківські митці підкорюють закордонні театральні підмостки, принаймні – аматорські. Нещодавно молодіжний театр “Варіант” повернувся з театрального фестивалю у Шотландії, в якому брали участь творчі аматорські та професійні колективи з 20-ти країн світу.

виставашотл

Тимофій – засновник та режисер харківського молодіжного театру “Варіант”, у складі якого лише 4 постійних актора. Нешодавно театр повернувся з аматорського Шотландського театрального фесту,.

Тимофій Бінюков, режисер театру “Варіант”

Він дуже масштабний там було близько 20-ти країн з усіх континентів світу. Україна була представлена тільки нами. І наприклад церемонія була у залі Біч Белоу, на березі Атлантичного океану, де виступали Бітлз та Пінк Флойд.

Режисерський досвід у Тимофія поки невеликий, юнак ще навчається в університеті мистецтв імені Котляревського. Тому участь у подібному заході для театру “Варіант” – значна подія . На розсуд закордонної публіки привезли моноспектакль “Мауно ” за мотивами п’єси “Півень з абетки” сучасного естонського драматурга  Андруса Ківіряхка

Тимофій Бінюков режисер театру “Варіант”

Там є одна людина – хлопець розумово відсталий. Він сидить біля вікна, у своїй кімнаті, потім з’ясуэться, що це не його квартира. Він дивиться з вікна і описує, що там відбувається, скажемо життя – буття. розрізнені факти про сусідів, взаємовідносини людей, про те, що хтось цілується, про бабусю згадує минуле, про все на світі.

Режисер вирішив, що найкраще передасть емоційний стан героя драматичної трагікомедії – жінка. Тому головну і єдину чоловічу роль у п’єсі зіграла акторка Олеся Чухрій.

Олеся Чухрій, артистка театру “Варіант”

Ми з режисером намагалися відтворити манери повсякденної поведінки хлопців, як рухаються. Було декілька етапів підготовки, треба було вивчити текст, його було дуже багато. А потім почали вже робити вистав, і дійшли до фінальної точки

Шотландцям виступ прийшовся до смаку, кажуть у молодіжному театрі. Українцям навіть оплатили переліт та проживання за кордоном.

Тимофій Бінюков, режисер театру “Варіант”

Був присутній директор фестивалю – Стюард Еткін, він не на всі заходи ходив, там було більше 9-ти сотень учасників. Нашу виставу він висидів.  Прийшов у гримерку і дуже хвалив, дуже багато теплих слів почули, йому сподобалося.

Театр “Варіант” за кордон зі своєю виставою виїхав вперше . Зазвичай артисти гастролюють Україною, виступають у театрах, музеях, а іноді – й просто неба. Наприклад, цього року під час “Ночі музеїв” у Харкові презентували виставу “Вершник без голови”.

Віра Лагутіна, керівник галереї “Мистецтво Слобожанщини”

Я была поражена до глубины души от эмоций, от спектакля. Это очень глубоко продумано, хорошая поставновка, динамичная, несмотря на моноспекталь

Приєднатися до молодіжного театру “Варіант” може кожен охочий. Найголовніше, каже його засновник, щоб у людині були акторські здібності і бажання працювати з повною самовіддачею.

Мілен Мода