На Сумській, біля Будинку Рад, мітингували, вимагаючі законодавчих змін (відео)

Близько півсотні людей зібрались вранці на мітинг під стінами облдержадміністрації. Акція проходила під прапорами кількох політичних сил, її учасники кажуть, що вона є продовженням всеукраїнської акції “За політичну реформу”, яка відбулась у Києві.

акція1

Серед вимог мітингуючих – створення антикорупційного суду та зміни у виборчій системі.

Євген Лісічкін – член правління “Харківського антикорупційного центру”

Чому виходимо саме сюди? Тому що це президентська вертикаль, Харківська обласна державна адміністрація, і я вважаю, саме президент впливає на сьогоднішній день на коаліцію у Верховній раді, саме президент обіцяв ці вимоги, йшовши в 2014 році на вибори, і саме президент має право вносити закон про антикорупційний суд у парламент.

Під час мітингу лунали вимоги обмеження депутатської недоторканності.

Даніель Солодчик – учасник мітингу

Ця акція приурочена обмеженню депутатської недоторканності, тому що коли депутата виконує свої основні функції, як законотворець, на нього не повинно бути якийсь пресінг із зовні. Але якщо ми кажемо, що людина скоїла якийсь злочин, то вона повинна бути притягнена до кримінальної відповідальності, та бути як усі.

Також серед гасел акції – зміна виборчої системи. За словами учасників акції, одним зі способів є обрання кандидатів за відкритими партійними списками.

Марина – учасниця акції

Якщо зміна закону відбудеться, це будуть рівні можливості для всіх, щоб могли попасти до органів влади і змінити це. Оскільки я думаю, багато є в країні таких людей, які хочуть гарних комфортних умов життя, а не просто собі в карман покласти енну суму грошей.

Учасники акції підписали звернення до голів обласної ради та обладміністрації Харківщини. Очільники області, на думку мітингарів, повинні направити звернення до Верховної Ради України.
Євген Лісічкін – член правління “Харківського антикорупційного центру”

Це вимоги не політичні, це вимоги для подальшого розвитку країни – це антикорупційний суд, скасування недотарканності депутатської, і скасування мажоритарки, ведення відкритих списків. Звернутися до депутатів Верховної Ради з тим, щоб вони проголосували сьогодні або в четвер за ці закони, які вже дуже давно лежать у парламенті.

Діана Корсун