На що витратять бюджетні гроші – депутати обларди обговорювали під час комісій (відео)

За два дні на сесію збируться депутати облради. В порядку денному – кілька принципових для буття області питань. Ті, що стосуються “соіцалки”, галузі охорони здоров’я та розбудови інфраструктури, обговорили напередодні на засіданнях обласних постійних комісій. На що витратять бюджетні гривні?

 

Перерозподіл грошей з обласної скарбниці – одне з питань порядку денного сесії. Понад три мільйони гривень облуправління охорони здоров’я вважає за доцільне спрямувати на завершення ремонтів операційних блоків. Їх планується здати в експлуатацію в листопаді – грудні. На часі і зведення амбулаторії сімейної медицини. Вона стане обласним пілотним проектом у селі Ватутине Нововодолазького району.

Олександр Галацан, начальник облуправління охорони здоров’я

Это уникальный проект, который представляет собой пример создания амбулатории семейной медицины вместе с жильем. И на это мы просим направить определенные ресурсы. По нашим расчетам, в декабре это также будет сдаточный объект. И амбулаторию мы надеемся ввести в строй, включая и оборудование для нее.

На решту грошей куплять високовартісне медобладнання для закладів системи охорони здоров’я області. В планах також – невідкладна “капіталка” медзакладів Харківщини. За інформацією облфінуправління, потрібні додаткові гроші і на соціалку.

Сергій Овсянніков, начальник обласного фінуправління

У Близнюківському районі – на Криштопівську школу, для закінчення ремонту. У Харківському районі 280 тисяч на Покотилівський ліцей “Промінь”. І 272 тисячі на Гниличанську середню школу, також на закінчення капремонту.

А комісіянти, які опікуються спільною власністю територіальних громад області, визначались з пріоритетами в розвиткові регіону та їх фінансуванням.  Так, півтора мільйона гривень планується витратити на ремонт доріг. Ще на два мільйони відремонтують дитячих майданчиків. На суму більшу понад як утричі поповниться екологічний фонд. В облфінуправлінні запевняють, обласний бюджет наповнюється, згідно з раніше визначеними графіками та обсягами.

Сергій Овсянніков, начальник обласного фінуправління

Расходная часть финансируется в пределах обязательств, которые берутся главными распорядителями. Задержек в финансировании или каких-то отказов у нас нет. И, тем более, нет никаких фактов говорящих о том, что мы не финансируем те обязательства, которые берутся.

Переймаються депутати та обласне чиновництво й збереженням бюджетної гривні. Так, на рахунках за опалення заощадити допоможе енергозбереження. На його впровадження в області витратили майже півтори сотні мільйонів гривень. Йдеться про перехід на альтернативні джерела опалення, автономний обігрів, ремонт та утеплення будівель. Результат – цьогоріч, за перше півріччя, теплі батареї бюджетним установам обійшлись утричі дешевше, аніж за такий же період минулого року.

Василь Без’язичний, начальник обл. управління паливно-енергетичного комплексу

Под 80 десятков школ, детских садиков, ФАПов переведено на отопление брекетами, пелетами, лузгой подсолнечника. Мы делаем здесь замещение природного газа, потому что старые котлы, которые вы все знаете КПД от 42 до 46%, то есть большая часть природного газа уходит в никуда.

Єлизавета Дергачова, Світлана Маренич

httpv://youtu.be/0OYMralKTNE