На розвиток сільського господарства необхідні гроші

Сирна війна вдарила по вітчизняному ринку молока. Переробники скаржаться на падіння закупівельних цін. Та й вцілому – сільському господарству регіону потрібні гроші та нові технології. Про це говорили під час зустрічі сільськогосподарського активу з керівництвом області. Зокрема, до кінця поточного року середня зарплата в галузі має зрости до двох з половиною тисяч гривень.

 

Україна – потужний конкурент на світовому ринку сільгосппродукції, але поки що неповністю реалізує свій потенціал. Те саме стосується і Харківщини. Сьогодні на сільськогосподарському активі аграрії особливу увагу приділили так званій Сирній війні з північним сусідом. На неї миттєво зреагували переробники молока. Закупівельна ціна продукції одразу почала падати.

Віктор Бєлінський, голова СФГ “Альфа” Золочівського району

Більше того – нема розчоту. Приклад – моє господарство – 300 корів – наче небагато, але завод должен 500 тисяч гривень. І продовжує кожен день – на 20- 25 тисяч заборгованість увелічується.

Не обійшли увагою і тваринництво – у цій галузі потрібно негайно реалізувати низку інвестпроектів, аби покращити якість поголів’я та отримати приріст продукції. Незабаром в області разом з ізраїльськими і канадськими компаніями планують створити генетичний центр.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Есть сегодня инвестор, который готов привлечь все лучшие достижения Канады, а там есть чем гордиться, Израиля, и на базе Харьковского института животноводства создать генетический центр. В течении 10 лет даст возможность обновить породу коров молочного направления.

Щодо перспектив майбутнього врожаю, то науковці кажуть: наразі понад дві третини озимини – у доброму та задовільному стані. Вони ростимуть краще, коли навесні підуть дощі. Є продуктивні сорти зернових, якими можна пересіяти площі, де озимина або вимерзла, або зовсім не зійшла.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Наука скажет, чем мы будем пересеивать, занимать эти площади. Наука работает над этими рекомендациями. И мы будем иметь достаточное количество продовольственного зерна в государстве. Будем иметь достаточно и фуражного зерна.

Ще одна важлива складова сільськогосподарського успіху – реалізація готової продукції від виробника. У Дергачівському районі планують створити великий оптовий ринок. Там реалізуватимуть весь можливий асортимент. Наразі вже відведена земля та закінчується підготовка проекту на будівництво ринку.

 

Світлана Маренич