На Південному вокзалі відкрили меморіальну дошку на честь волонтерів (відео)

Віддячили за небайдужість. На Південному вокзалі встановили меморіальну дошку на знак пошани волонтерам зі “Станції Харків”, які три роки тому не лишились осторонь чужої біди та допомагали вимушеним переселенцям, які приїжджали до Харкова з охопленого війною Донбасу.

дошка волонтерам
В центральній залі Південного вокзалу у Харкові відкрили меморіальну дошку на честь волонтерської організації “Станція Харків”. Влітку 2014-го року її волонтери одними з перших зустрічали вимушених переселенців із зони АТО. Алла Фещенко приєдналась до роботи пункту на другий день. Нині ділиться спогадами.

Алла Фещенко, волонтер “Станції Харків”

Это был один стол, 2 стула и это было ужасно на самом деле, я приехала не с пустыми руками, купила Мивину, я видела как эти голодающиеся дети ели эту сухую мивину, даже не доходили до кипятка. Уйти отсюда, кто приехал хоть раз помочь, уйти было невозможно потому,что ты понимал, что должен что-то сделать.

Спочатку в волонтерському пункті працювали кілька людей. Потім до них долучились представники залізничого вокзалу, надзвичайники та небайдужі харків’яни. Волонтерський пункт на Південному вокзалі став першим транзитним пунктом комплексної підтримки в Україні. Кілька місяців пункт працював цілодобово, за день приймали більше півтисячі людей. Загалом, через пункт «Вокзал», допомогу отримали більше 20-ти тис. вимушених переселенців. Вони отримували гуманітарну, психологічну та юридичну допомогу.

Юлія Піменова, волонтер “Станції Харків”

Здесь были услуги транзитного характера, помагали людям с жильем, работой, куда можно переехать, так же помогали тем, кому не куда было ити,а были с ранениями или проблемы с документами.

Також на вокзалі надавали допомогу у працевлаштуванні.

Володимир Міненко, директор Харківського обласного центру зайнятості

Майже 6 тис отримали консультації в приміщенні вокзалу. На обліку в службі зайнятості перебуває майже 8 тис. переселенців, 40% – отримали допомогу у працевлаштуванні, це громадські роботи або отримали постійну роботу.

У відділені “Станції Харків” на вокзалі працювали більше сорока постійних волонтерів, сотні людей приносили допомогу. У 2015-му році пункт закрили через припинення залізничого сполучення із Донбасом. Тепер “Станція Харків” працює лише на Дмитрієвській,25.

Олена Розказова, керівник Східно-українського представництва Міжнародного фонду «Відродження»

Тот толчок, та энергия, которая была в 2014, тот блеск вглазах остался и сейчас в этих волонтерах и до сих пор представители нашего фонда поражаются сколько энтузиазама и как можно заряжать энергией других людей.Так держать.

Меморіальну дошку встановили за ініціативи громадськості на згадку про плідну працю.

Алла Фещенко, волонтер “Станції Харків”

Это всем харьковчанам, каждый сделал то, что мог и многие то, что не могли. Отдали даже то,что было дорого, это память будущим поколениям о том,что наш город -прекрасный, в нем живут замечатльные,отзывчивые люди и лучше пусть мы будем объединяться на флешмобах, концертах, но если будет нужно,то харьковчане подымутся и мы все сможем сделать вместе.

На меморіальній дошці також є 2 QR-коди які будуть вести на сайт «Станції Харків» і на статтю про них на «Вікіпедії».

Ірина Клименко