На Печенізькому водосховищі відзначили ювілей першої Харківської регати (відео)

Ювілей Першої Харківської регати відзначили на Харківщині. 50 років тому на плесі Печенізького водосховища з’явились перші вітрила. З цієї нагоди вихідними на березі водойми у Старому Салтові відбулось водне свято “Вітрила Харківщини” .

парус

Його гості мали можливість побачити парад яхт і байдарок, власне вітрильну регату, покататись на байдарках, каное і яхтах, а ще відвідати майстер-класи від яхтсменів і рятувальників. Світлана Тимошевська займається вітрильним спортом 37 років. Разом з чоловіком побудували яхту з нуля. За прототип обрали вітрильник стародавніх часів. А назвали красуню іменем відомого українця козака Сірка.

Світлана Тимошевська, учасниця регати

Прославился в былые времена таким героическим прошлым, он много побед принес, воюя вместе со своими козаками, и когда я прочла его историческую справку, на самом деле он родом из Харьковской области.

У регаті взяли участь 50 яхт – гоночних та крейсерських. Найбільше було останніх – це “Картер-30”, “Єлизавета” та інші. Через відсутність вітру гоночні вітрильники не змогли продемонструвати свою міць. Дехто з відвідувачів скористався можливістю покататися на яхтах.

Тетяна, відвідувачка фестивалю

Це Перлина Слобожанщини. Це наша Швeйцарія, це такі краєвиди, які побачиш не скрізь. Хотілось, щоб це відбувалось кожен рік щонайменше.

Юлія, відвідувачка фестивалю

Понравились красивые фрегаты, яхты -это очень здорово, вода успокаивает. Очень было красиво, впечатляющее.

Такий фестиваль на Харківщині організували вперше.

Андрій Шейнін, організатор фестивалю

Мы хотим обратить внимание жителей всей Слобожанщины,Украины на этот факт,что у нас есть превосходное печенежское поле и водохранилище,где можно отдыхать и получать удовольствие, где можно научиться плавать на байдарках,ходить на яхтах,это превосходное место. Благодаря этому водохранилищу у нас есть превосходная федерация,в которой есть мастера международного класса, которые участвуют в международных регатах и занимают призовые места.

Наступного року організатори планують задіяти більше участників не тільки з Харківщини, а й з інших міст України та з-за кордону. Уже ведуться перемовини з яхтсменами Польші та Німеччини.

Ірина Клименко,Юлія Полтавець