На майдані Свободи відкрився медовий ярмарок (відео)

Ярмарок меду відкрився у Харкові на майдані Свободи. Участь у ярмарку беруть бждолярі з Харкова та Харківської області, а також з інших областей України. Зокрема, Сумщини та Івано- Франківщини. На ярмарку можна придбати мед та вироби з меду. Триватиме він до 22-го серпня. А 14-го серпня – Медовий Спас.

мед ярмарок

Саме на одному з найперших та найбільших медових ярмарків Харкова є вибір: можна купити мед із донника, гречки, акації, різнотрав’я та навіть із фацелії, розповіли пасічники. Такого розмаїття на наступних ярмарках меду вже не буде. Пасічник із Івано-Франківщини Іван розповів, що мед із гірського Косівського району екологічно чистий. Про гербіциди та пестициди, які на Сході України використовують фермери, не йдеться. Особливими лікувальними властивостями відзначається мед із квіток золотарника.

Іван, пасічник із Івано-Франківщини

Це дуже корисний мед, як є проблеми печінки, желудка. СКЛ В кого гастрит- поки зранку нічого не їли- ложку- дві ложки меду, запити водою і 30 хвилин не їчти.

Цей рік для харківських бджолярів видався непростий, через заморозки у квітні, прохолодну погоду вже влітку. Тому порівняно з минулим роком меду в різних господарів зібрано менше, подекуди аж на половину.

Валентина Жукова, дружина пасічника, Харківський район

Неделя холода-неделя жары. Мы до подсолнуха сидели почти без меда. Это то, что 30 ведер из 250 семей откачать такое количество! Ну, подправило перед Спасом разнотравье хорошее.
А ще через бойові дії набагато зменшилися території для медозбору, зокрема на Ізюмщині, – скаржаться бджолярі.

Валентина Жукова, дружина пасічника, Харківський район

Кстати, почти на границе с Луганщиной. Но сейчас там лагерь, страшно в лесу стоять одним. Страшно: мины, снаряд прилетный.

Ціни на мед, залежно від трав та дерев, з яких його зібрали бджоли, є різними. І дещо вищими, ніж торік.

Ірина Георгіївна, харків’янка

Дуже багато людей, які продають мед. Вибір багатий, але ціни кусаються. Є надія- завтра- післязавтра буде дешевше.

Говорячи про ціни, бджолярі пояснюють їх зростання не лише складними погодними умовами. Тому 100 грн. за літрову банку найдешевшого якісного меду – це соціальна ціна.

Григорій Різниченко, пасічник (Краснокутський район)

В прошлом году 90- средняя 90 гривен. Это 270. В этом году 3 литра- 300 гривен. Подорожало, это делается вынуждено. Знаете, цены повышаются: бензин, солярка, и местовое немного дороже.

Втім, харків’яни, які зазвичай беруть мед гуртовими партіями, на всю родину, намагаються домовлятися із пасічниками про знижену ціну на кілограм солодкого продукту.

Юзеф Тартаковський, харків’янин

Договорились за 110 банку, килограм. Не литровую, трехлитровую.Мы договорились в наших условиях, когда банка 600 гривен, за 3-литровую банку. Ну 400-450-это куда ни шло.

На Медовий спас, 14-го серпня усі бажаючі зможуть освятити мед прямо на ярмарку з 13-ї години.

Світлана Маренич