На майдані Свободи замість Леніна пам’ятник встановлювати не будуть – мер

Понад 170 вулиць, 4 парки та сквери, а також станція метро, відповідно до закону про декомунізацію, отримають нові назви. Відповідне рішення сьогодні ухвалили депутати міськради під час другої частини першої сесії нового скликання. Сьогодні обійшлось без сутичок. Охорона будівлі Харківської мерії була посилена.

До початку сесії біля будівлі мерії – пікет. Під час сьогодняшнього засідання одне з головних питань, що останнім часом викликало чимало запитань та зауважень – перейменування вулиць, згідно з законом про декомунізацію. На вулиці спокійно, та й охорону підсилено. У сесійній залі готуються депутати. Питання перейменування вулиць розглядають наприкінці засідання.

Ігор Терехов, 1-й заст. Харківського міського голови

Принимая во внимание все поступившие предложения, мы максимально ушли от переименования в честь политических деятелей, почти 50-ти харьковским улицам предлагается вернуть первоначальные названия, либо названия долгое время использовавшиеся в прошлом.

До питання перейменування об’єктів топоніміки, доповів перший віце-мер, залучили кращих істориків міста, які працювали з архівами. Загалом до міськради надійшло понад 2 тис. пропозицій від громадян та громадських організацій із варіантами нових назв. Проте, зауважили новообрані депутати, не всі пропозиції врахували, навівши приклад по Київському району міста. Варіанти громади залишились без уваги.

 Ігор Черняк, депутат міськради

Зокрема, під час громадських слухань було прийнято рішення про перейменування вулиці Артема на вулицю Міцкевича і це було підтримано значною кількістю, дуже великою більшістю людей.

Зрештою, за рішенням депутатів, тепер у Харкові є вулиці, які носять імена акторів Леоніда Бикова, Марка Бернеса, Людмили Гурченко, художника Михайла Врубеля, медиків Любові Малої і Олександра Шалімова, письменника і перекладача Петра Гулака-Артемовського, нобелівських лауреатів Льва Ландау і Семена Кузнеця та багатьох інших. Трагічні події останнього часу у державі також позначили у назвах вулиць і площ. У Харкові площа Руднєва буде перейменована на площу Героїв Небесної Сотні – за ініціативою обладміністрації. Одну з вулиць міста пропонується назвати на честь харків’янина генерал-майора Ігоря Момота, який трагічної загинув під час проведення АТО. Станція метро “Радянська” отримає назву “Площа Конституції”. Відповідно до закону про декомунізацію, у Харкові підлягають перейменуванню Ленінський, Орджонікідзевський, Жовтневий, Фрунзенський і Дзержинський райони, і у харків’ян є три місяці, щоб визначитися з їхніми назвами. Щодо місця, де стояв пам’ятник Леніну, то мер Харкова запевнив, там більше не буде жодних монументів чи то пам’ятників.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

То, что касается площади и приведение архитектурного ансамбля площади в современный европейский вид, у нас есть зодчие, архитекторы, есть градостроительный совет. Мы подумаем, как правильно использовать данную возможность и благоустроить, и воссоздать здесь в Харькове на площади Свободы тот архитектурный ансамбль, который, как мы говорим, гордились и будущее поколение и поколение при нас. Никаких там, извините, икон, там стоять не будет.

Ірина Гнатюк