На майдані Свободи учасники ХІІ Міжнародного Катинського моторейду зустрілись з харків'янами

Допоки серце б’ється, відвідуй далекі могили рідних. На майдані Свободи відбулася зустріч учасників ХІІ Міжнародного Катинського моторейду з харків’янами. Маршрут пам’яті 6 тисяч кілометрів — проходить через Литву, Білорусь, Росію та Україну. Подорожують поляки із покладанням квітів та богослужінням у місцях поховання польських військовослужбовців та на меморіалах жертвам тоталітарного режиму.

 

70 людей і 57 мотоциклів. У Міжнародному Катинському моторейді беруть участь небайдужі до минувшини Польщі люди різних професій. Зокрема, тут є троє лікарів, бізнесмени та фермери, один історик з Інституту національної пам’яті, хіба що немає журналістів. Учасники моторейду відвідали та поклали вінки до багатьох місць поховань поляків у містах та селах Росії, Білорусії, були й у Вільнюсі. Бачили також поховання українців-жертв тоталітарного режиму, розповів командор моторейду Віктор Веньгжин.

Віктор Веньгжин, голова товариства “Міжнародний Катинський мотопробіг”

І я думаю, що ці людські втрати – величезні втрати – мають нас об’єднати. І я всіх запрошую, в кого є мотоцикл. Запрошую взяти участь у Катинському мотопробігу.

Учасник мотопробігу Пьотр Куліковські бере учать у мотопробігу вперше. Каже, що має бути разом із тими, хто пам’ятає жертв кривавих подій минулого сторіччя.

Пьотр Куліковські, учасник моторейду

Я не знаю, чтобы моя фамилия мала здесь какие-либо могилы. Я замышлял 3 года, чтоб взять участь в этом рейде. И сегодня я естем тута.

На думку харків’янки Світлани Рудь, подібні міжнародні моторейди сприяють миру і дружбі між слов’янами та іншими народами.

Світлана Рудь, харків’янка

И все-таки мы все славяне, мы все должны дружить. И позитивное отношение народов, и укреплять дружбу между народами. Этот мотопробег объединяет и Польшу, и Украину, и Россию.

Ввечері учасники мотопробігу відвідають і Меморіал у Лісопарку, де поховані польські військові та представники інтелігенції. Там відбудеться жалобне богослужіння. Мотопробіг, присвячений пам’яті польських громадян, які загинули у Другій світовій війні і поховані за межами батьківщини, стартував першого вересня на майдані Пілсудського у Варшаві і триватиме три тижні.

Світлана Маренич