На Лозовеньківському водосховищі поповнення – туди запустили коропа і крихітного товстолоба

Обережно риб’ячі діти! На Лозовеньківському водосховищі поповнення – туди запустили 2 тонни коропа і півтонни зовсім крихітного товстолоба. Малюки по 40 грамів вагою народилися в Донецькому рибгоспі, за ніч подолали довгий шлях у спеціальних контейнерах. Проте, їхні пригоди на цьому не скінчилися.

 

Вони хоч і донецькі, але зовсім маленькі і беззахисні. Крихітні коропчата вистрибують у невідомий для них світ – у Лозовеньках під Харковом.

Павло Білоконь, рибовод

В Лозовеньках всегда была рыба, всегда люди ходили на рыбалку и хотелось бы, чтобы это так и продолжалось люди которые вот тут Алексеевка близлежащие районы я думаю, люди будут довольны и действительно скажут спасибо.

У Київському інституті рибного господарства вчені визначили для маленьких рибок хлібну перспективу – безрибне водосховище просто нашпиговане харчами. Що ж до самих коропів – у них найстрашніший ворог зараз звичайний рибалка.

Сергій Черемісін, рибовод

Вот сейчас зарыбление идет, карп будет 30-40 грамм вот такой карпик будет, во-первых, он попал в другую ситуацию из другого водоема сюда. Он сейчас будет его нельзя ловить вообще удочный лов надо запретить иначе его вышморгают здесь, извините за такое слово, и его не будет здесь все, то есть за две недели его просто вот такое пожарят свиньи поедят его не будет, то есть нужно ввести жесткое ограничение на любые виды ловли. Хотя бы май-июнь-июль.

До речі, перші жертви довелося знімати одразу просто з гачка. Бо маленька рибка про вудки нічого не знає і бачить лише наживку.

Карпик? Нет? Та карпик вот посмотрите ану покажите в руке пожалуйста . Вот мы выпустили – вот он уже пойман нельзя ловить пожалуйста сворачивайте удочки и идите домой.

Як кажуть самі рибоводи, за законом, мальок якого випускають у водосховище, одразу переходить у власність держави. Безрибним водоймам він несе користь як природній очисник. Той самий товстолоб їсть зелену муляку, якою вода влітку починає цвісти. Короп регулює кількість комарів. А так звані аборигенні види харківських риб, як то сом, плотва та судак – просто знахідка для самих рибалок. Але останні зазвичай, женуться за швидким прибутком і розставляють тенета. Спіймати у них майже всього малька – вже не спорт, а вандалізм.

Віталій Федченко, рибалка

Очень жалко я очень критически отношусь к данным людям, которые занимаются этими нехорошими делами. Я никогда сети не ставил и мне это даже не интересно, мне интересна рыбалка на удочку, дальний заброс азарт адреналин, а сеть это надругательство.

Согласно приказа о нерестовом запрете лов рыбы допускается одной удочкой одним крючком – у вас три.

Донецький короп у Лозовеньках, за словами фахівців, трохи підросте не раніше серпня. Скільки його доживе до повноліття – рибоводи не прогнозують. Кажуть все залежить від терпіння, сумління і відповідальності за навколишній світ у самих харків’ян.

 

Оксана Бабич