На Краснопавлівському водосховищі розпочали водообмін

З початку липня розпочато проведення водообміну на Краснопавлівському водосховищі. У цьому році воно критично обміліло. Через відсутність паводків Харків, Лозівський і Первомайський райони ризикували залишитися без води. 6 липня у присутності обласних, місцевих та районих керівників у Краснопавлівці запустили 12 насосну станцію, що подає воду до водосховища.

 

У Краснопавлівці почали качати канал “Дніпро-Донбас”. На проведення водообміну Кабінет Міністрів надав 34 мільйони гривень. Ці кошти витрачають на погашення електроенергії, прокачування води та її переробку. Керівництво каналу робить все, щоб підприємство використовувало менше електроенергії.

Людмила Михайлик, начальник управління каналу “Дніпро-Донбас”

У нас энергосберегающие технологии. Те, что можно было внедрить, они внедрены. На 11 насосных станциях из 12 мы установили трансформаторы меньшей мощности М-160, которые когда канал не работает в технологическом режиме два трансформатора на 10-ка мы отключаем. Работает маленький трансформатор. За счет этого мы экономим в год до 1,5 миллионов.

Канал “Дніпро-Донбас” є дуже потужним і витратним. Нині 3 області використовують частину його міці. Харків’яни навіть хотіли відмовитися від постачання Краснопавлівської води, проте це не неможливо. Постачання води проводили б по годинах. Подача Дніпровської води буде проводитися 12 насосними станціями. Цілодобово працюватимуть 2 насосних агрегата і додатково підключатимуть вночі ще один.

Олександр Коваленко, перший заступник генерального директора КП “ХАРКІВВОДОКАНАЛ”

На самом минимальном уровне можно будет воду подавать, но это я еще раз говорю, что это будет: мы вернемся на 30-40 лет назад по надежности водоснабжения, качеству и вообще по уровню жизни горожан.

З кожним роком східним регіонам на наповнення водосховища грошей від держави перепадає все менше. За словами начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління Віктора Антоненка, держава зосереджує фінансові зусилля у західних регіонах.

Віктор Антоненко, начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів

Наши коллеги из Западной Украины: Прикарпатья, Закарпатья, там где-то чуть-чуть, кто-то, что-то какую-то сель попросит. Они очень дружны, они настойчивы, им сразу выделяют денежки, столько сколько надо. К сожалению Донбасс, Слобожанщина в этом плане страдают.

Подача води по каналу “Дніпро-Донбас” повинна складати більше 120 мільйонів кубометрів води щороку. Роботи по водообміну триватимуть протягом 52 діб.

 

Світлана Слободян