На Красноградщині затримали ватажка банди “телефонних” шахраїів

Починаючи із серпня, до Красноградського відділу поліції звернулись кілька потерпілих, які стали жертвами зловмисників. Усі заявники розповідали майже одну і ту ж історію – до них телефонували чоловіки, представлялися працівниками правоохоронних органів, повідомляли про затримання когось з їхніх дітей, за «винагороду» пропонували відпустити їх.

За всіма фактами були розпочаті оперативно-розшукові заходи, в результаті – правоохоронці затримали 45-річного рецидивіста. Як з’ясувалось, чоловік діяв в змові з двома жителями сусідньої області, що знаходяться в місцях позбавлення волі. Зловмисники методом підбору телефонних номерів здійснювали дзвінки до мешканців району і повідомляли, що їхні родичі потрапили у ту чи іншу скрутну ситуацію. Завдання 45-річного чоловіка полягало у тому, щоб забирати гроші від ошуканих громадян за місцем їх проживання.

Під час розслідування було встановлено причетність затриманого до 3 таких злочинів, скоєних на території Красноградського району. Правоохоронцями під час обшуку домоволодіння зловмисника було вилучено близько 1000 доларів та 4600 гривень.

Нині встановлюються особи інших співучасників групи. Слідчим відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Підозрюваному загрожує до 3-х років позбавлення волі.

Красноградський відділ поліції звертається до громадян: якщо вам подзвонили невідомі люди і розповіли, що хтось із ваших близьких потрапив у біду, не слід поспішати з висновками. Спочатку перевірте інформацію, а головне – дізнайтесь місцезнаходження родича, щоб особисто переконатися, що з ним трапилося насправді. Після кількох «незручних» питань шахраї самі не захочуть продовжувати діалог. Не піддавайтеся емоціям, а негайно телефонуйте до поліції за телефоном «102».

За матеріалами обл.управління Національної поліції