На Харківщині з’явиться обласна Мала академія наук

Рішення про заснування на Харківщині Малої академії наук обговорили в ході засідання постійної комісії облради з питань спільної власності територіальних громад, що відбулось 18-го травня.

мала академия наук

На сайті облради повідомляється , що основним напрямком діяльності комунального закладу «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради» буде дослідницько-експериментальний, що передбачає залучення вихованців до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської та винахідницької роботи в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва, а також виявлення, розвиток і підтримку обдарованої молоді, створення умов для її творчої реалізації та розширення наукового світогляду, організацію змістовного дозвілля.

За словами 1-го заступника директора обл. департаменту науки і освіти Олександра  Труша, з 1995 року в Харківському регіоні діє Харківське територіальне відділення Малої академії наук України. супровід дослідницько-експериментальної діяльності якого  здійснюють КЗ «Харківський центр дослідницько-експериментальної діяльності «Будинок учителя» Харківської обласної ради» (у якому діють 9 наукових відділень, 52 секції) та КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради (3 наукові відділення, 15 секцій).

Розподіл функцій Харківського територіального відділення Малої академії наук України між двома комунальними закладами ускладнює координацію дослідницько-експериментальної діяльності учнівської молоді  та зумовлює часткове дублювання повноважень працівників обох закладів.

«Ураховуючи що такий тип позашкільного навчального закладу, як Мала академія наук учнівської молоді, відсутній на обласному рівні, виникає потреба у створенні такого єдиного регіонального осередку діяльності – комунального закладу «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради», який діятиме на базі «Будинку учителя» та забезпечить діяльність усіх 12 наукових відділень і 67 секцій супровід яких здійснювали «Будинок учителя» та «Харківська обласна станція юних туристів», – розповів Олександр  Труш.

Згідно з проектом рішення, метою прийняття цього проекту є перейменування комунального закладу «Харківський центр дослідницько-експериментальної діяльності «Будинок учителя» Харківської обласної ради» на комунальний заклад «Харківська обласна мала академія наук Харківської обласної ради» із подальшою передачею до нього функцій дослідницької роботи комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради в розрізі науково-методичного супроводу діяльності наукових відділень наук про Землю; історії; філософії та суспільствознавства Харківського територіального відділення Малої академії наук України. Водночас для КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» ХОР буде збережено наявні функції з навчально-виховної,  методичної, масової роботи з туризму та краєзнавства серед учнівської молоді.

Депутати погодили винесення цього питання до розгляду на пленарному засіданні Харківської облради.