На Харківщині зафіксовано 9 самогубств серед дітей

У Харківській області зафіксовано 9 суїцидів, вчиненихнеповнолітніми, і 20 таких спроб. Про це пише Про це пише “Status quo” із посиланням на інформацію ст. інспектор відділу ювенальної превенції Костянтина Шеремета, що він її озвучив в інтерв’ю газеті “Вечерний Харьков

повесился

За його словами, жоден випадок не пов’язаний з групами смерті в Інтернеті, які ще називають “синіми китами”.

“Ми проводили соцопитування спільно з Харківським національним університетом внутрішніх справ. Була розроблена електронна анкета і поширена серед учнів шкіл, батьків, вчителів, студентів і всіх, хто зацікавлений в боротьбі з таким явищем, як” сині кити “. Нами було опитано 453 школяра, і 427 з них на момент анкетування знали про існування подібних сайтів. Двоє отримали СМС із запрошенням стати “синім китом”, 5-м прийшло запрошення в соціальних мережах, 17 дізналися самі з різних джерел, 31 дитина бачила відео в Ютубі, 95 отримали репост в соцімережах, 127-м розповіли про це небезпечне явище батьки і знайомі. Що цікаво, 138 дітей дізнались про “синіх китах” із засобів масової інформації “, – зазначив Шеремет.

Крім того, за словами шеремета, більше ста чоловік з тих, хто пройшов анкетування, брали участь в таких групах смерті. Дітям, які реєструвалися в подібних групах, приходили повідомлення з наказами про подальші дії, а якщо вони їх не виконували, то починалися погрози в бік самих дітей або їх батьків. “На щастя, ніхто з учасників не йшов далі і не виконував вказівок. Після бесіди з ними стало ясно, що всі вони вступали в групи з інтересу”, – підкреслив старший інспектор поліції.