На Харківщині вперше проходить фінальний етап «Джури»

Перевірка фізичної витривалості та знань з історії України. На Харківщині стартував 3-й етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри “Джура”.

джура

3-й етап Всеукраїнської військово – патріотичної гри “Джура” розпочався на Харківщині. Позмагатись приїхали команди з різних куточків України. Загалом понад три сотні учасників. Серед них – 15-річна школярка Валерія з Рівненської області.

Валерія, представник команди Рівненської області

-Ми з командої приїхали спочатку на обласні змагання, так вийшло, що ми виграли обласні змагання і ось вже на 3-му етапі цієї гри.

-Скільки людей у команді, якого віку?

-Стандартний набір – 8 чоловік по 15 років.

У майбутньому Валерія мріє стати правоохоронцем або вступити до Збройних сил, тому подібні змагання сприймає як можливість перевірити свою фізичну підготовку й загартувати характер. До того ж , зауважує дівчина, учасники гри зможуть продемонструвати творчі здібності.

Валерія, представник команди Рівненської області

Тобто, спортивні це є смуга перешкод, різні види перешкод, а ще біг п’ятсот метрів, також конкурси творчі. Ми представляємо себе співаємо і танцюємо. Мені цікаво чи зможу я, чи вистачить у мене сил, чи зможу я усе це пройти.

Після урочистого відкриття 3-го етапу гри “Джура” учасників заходу запросили на День відкритих дверей до академії Нацгвардії. У виші для підлітків провели екскурсію, під час неї можна було просто неба побачити сучасне озброєнння, засоби зв’язку та спорядження нацгвардійців, постріляти у тирі, а також спробувати сили на військових тренажерах. Зокрема,  на майже справжньому бронетранспортері, що використовується для навчання військових водіїв .

 

Анастасія, представник команди Чернігівської області

Я себе відчуваю наче з другом на джипі покаталися по гіркам, і таке інше. Якщо б стрельнули ще, то було б взагалі круто.

В академії Нацгвардії вважають, що подібні заходи виховують патріотизм у молоді, пропагують активний спосіб життя, а ще допомагають більше дізнатися про військові професії . І вже через кілька років учасників цьогорічної гри “Джура” очікують в якості вступників – наголосили у виші.

Сергій Соколовський, генерал-майор, начальник Національної академії нацгвардії України

Ми раді бачити учасників гри в гостях у нашому навчальному закладі. Наш навчальний заклад має славетну історію. Ті молоді люди, які прийшли до нас, вони змогли побачити, як живуть курсанти, чим вони займаються, як вивчають військове діло. І я сподіваюсь, що в майбутньому з числа цих молодих людей будуть наші майбутні курсанти.

Триватиме 3-й етап гри “Джура” на Харківщині до 24-го серпня. Учасники проекту змагатимуться у військово-тактичній і медичній підготовці, демонструватимуть знання з історії України, долатимуть туристичні естафети тощо.

 

Мілен Мода