На Харківщині викрили масштабну кримінальну схему легалізації псевдопереселенців (фото)

Правоохоронці Харківщини викрили та припинили кримінальну схему легалізації псевдопереселенців з тимчасово окупованих терористами територій.

сбу26апреля1
Як повідомив керівник прес-центру обл.управління СБУ Владислав Абдула, організував протиправний бізнес мешканець Луганщини разом з кількома поплічниками. Вони розшукали людей з т. зв.«ДНР/ЛНР», які хотіли отримувати соціальні виплати від української держави як вимушені переселенці, не змінюючи місць проживання.

сбу26апреля2

Співробітники СБУ задокументували, що реалізація кримінальної схеми не обійшлась без чиновників управління праці та соцзахисту населення Харківської міськради та обл.управління Фонду соціального страхування.

сбу26апреля3

Нечисті на руку чиновники ставили псевдопереселенців на облік, відкривали їм банківські карткові рахунки, платіжні картки для отримання пенсій, довічні державні стипендії та інші соціальні виплати. За подібні “послуги” просили в середньому більше 7 тис. грн.

За інформацією спецслужби, серед псевдопереселенців, які протиправно одержували виплати з Державного бюджету України, були учасники незаконних збройних формувань так званих “ДНР/ЛНР”.

Під час обшуків у Харкові вдома у ватажків угруповання, приміщеннях держустанов та органах місцевого самоврядування оперативники СБУ вилучили ксерокопії документів у більше ніж 2-х тис. переселенців. Правоохоронці також виявили майже 100 банківських карток, велику суму грошей в іноземній та національній валютах, сепаратистську символіку.