На Харківщині створять ще 6 регіональних центрів профтехосвіти

У Харкові  більше  600 промислових підприємств, майже кожен третій зайнятий у промисловості. Водночас має місце дефіцит робітничих кадрів, що стає все гострішим. Про це сьогодні, 15-го серпня, під час селекторної наради кабміну з питання підготовки навчальних закладів до 2017/2018-го навчального року повідомила губернатор Харківщини Юлія Світлична.

пту

За її словами, имнулорічна підприємства області прийшли 18 тис. нових спеціалістів, і тільки 5 тис. із них – люди у віці до 35 років. Така негативна тенденція веде до руйнації кадрового потенціалу у виробничій сфері та несе загрозу іншим секторам економіки.

Зараз на Харківщині готують спеціалістів за 121 напрямком, і всі випускники ПТНЗ цьогоріч працевлаштовані. На Харківщині вже створені 3 регіональні центри професійно-технічної освіти на базі 7 училищ. У перспективі – створення ще 6-ти.

Коментуючі виступ Світличної, прем’єр-міністр Володимир Гройсман відзначив значимість підготовки кадрів для промисловості.

«Ми маємо за результатами ІІ кварталу 2,4 % зростання ВВП, тобто економіка зростає. Але цього недостатньо. Наше завдання – збільшити цей показник, і питання кваліфікованих робітничих кадрів є важливим. Те, що менш третини нових робітників – віком до 35 років – це серйозний виклик для всіх. Профтехосвіта має дуже велике значення для зростання нашої економіки», – сказав Гройсман.

Своє чергою, очільниця міносвіти Лілія Гриневич говорить, що серед пріоритетних напрямків розвитку профтехосвіти – більш активне залучення роботодавців до процесу підготовки кадрів. Вона підкреслила, що для того, щоб зрушити цей процес, необхідно підготувати рішення уряду про віднесення видатків роботодавців на підготовку кадрів на їх видатки на виробництво

«Це є практика цивілізованих країн, і це буде стимулювати роботодавців входити в систему дуального навчання та вкладатися у профтехосвіту», – сказала Лілія Гриневич.