На Харківщині стартував позаплановий призов строковиків до лав Нацгвардії (відео)

В Україні стартував призов на строкову військову службу. За серпень  мають відправити тисячу військовозобов’заних, які служитимуть у Нацгвардії. Для Харківщини планове завдання – сотня призовників.

нацгвардияшеврон

На Харківщині стартував призов до строкової служби. З 16-го до 31-го серпня мають відправити 100 строковиків, які проходитимуть службу у лавах Національної Гвардії України. У числі вимог – вік від 20-ти до 27-ми років

Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківського обласного військкомату

Не должно быть в первую очередь татуировок на открытых участках тела, если говорить о состоянии здоровья – должен быть годен для службы в Нацгвардию, рост не ниже 165 см, образование-не ниже полного среднего и морально-деловые качества. Желающих проходить службу в Национальную гвардию — большое количество,уже на сегодняшний день на 101% плановое задание выполнено.

За строковиками зберігається робоче місце та середня зарплатня, у зоні АТО служити не будуть. Крім того, юнаки отримають одноразову матеріальну допомогу – 3 тис.200 грн.  Незаплановий призов у серпні військові командири пояснюють нестачею особистого складу військових частин. Окрім строкової кампанії, в регіоні тривають і збори резервистів. На Харківщиніі планують призвати майже 400 людей, які входять до складу оперативного резерву. Вони проходитимуть навчання на базі 5-ти бригад сухопутних військ Збройних Сил України.

Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківського обласного військкомату

Сборы проводятся, в первую очередь, для того, чтобы поднять боевую готовность этих бригад, которые будут доукомплектовываться. Оперативный резерв №1 — те военнообязанные,которые с 2014 по 2017 проходили службу или по мобилизации или по контракту, демобилизованы или уволены,которые хотя бы год служили и в том числе в зоне АТО

Протягом місяця резервисти будуть покращувати навички з тактичної, інженерної,вогневої та медичної підготтовки. За ними, як і за строковиками, зберігається робоче місце.

Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківського обласного військкомату

Для тех военнообзанных, которые не работают, в течении месяца денежная компенсация от 4360 -5700 грн., в зависимости от занимаемой должности, для тех, кто работает, от 5960 -7300 за месяц

За словами військових, десята частина  військовослубоців-резервистів після навчання підписують контракти. Цього року Харківщина є лідером. План з укомплектування контратників виконали на 101%.

Ірина Клименко