На Харківщині сім’ї загиблих АТОвців об’єднало “Родинне коло” (відео)

Одна біда на всіх. У Харкові відбулась чергова зустріч сімей, які втратили своїх близьких у зоні АТО. Проект “Родинне коло” діє з 2014-го року. Психологи та волонтери допомагають родинам загиблих військовослужбовців.

vlcsnap-2017-07-10-15h11m11s796

Чоловік Іванни пішов у зону Ато добровольцем. У серпні 2014-го року він загинув під Іловайськом. Саме з того моменту жінка потрапила у “Родинне коло”. Каже, тут почуває себе, як вдома, адже наодинці зі своїм горем бути дуже важко.

Іванна Варнус – вдова учасника АТО

Встречаемся здесь, знакомые уже есть у нас, есть те у кого тоже погибли с моим мужем, поэтому хочеться встретиться, поговорить, пообщаться. И психологи помогают, я очень довольна и волонтёрами довольна, они как то заботяться, вспоминают, звонят

У “Родинному колі” з родичами загиблих проводять тренінги, індивідуальні бесіди та психологічну роботу. Та все ж таки основна мета цього проекту – це об’єднати людей зі спільною бідою.

Світлана Муравська – психолог координатор проекту “Родинне коло”

С горем сталкиваться очень сложно, поэтому сегодня такой формат мероприятия позволяет откликнуться тем кому не всё равно, кто хочет помочь, тем кто хочет каким – то образом выразить свою поддержку. И очень приятно и отрадно видеть, когда люди в четырнадцатом году, были напуганы и шокированны и происходящим и случившимся, а сейчас они сами оказывают поддержку другим людям, начинают волонтёрскую деятельность, начинают учиться, тоесть жизнь продолжаеться.

Катерина теж потрапила у “Родинне коло” після втрати чоловіка на війні. Саме тут вона отримала необхідну їй підтримку та навчилася жити далі. Тепер жінка допомагає пережити смерть близької людини іншим.

Катерина Новікова – вдова учасника АТО, керівник ГО “Нація Добра”

Это мероприятие очень нужно для семей погибших. Для матерей, в первую очередь, для вдов, оно даёт ответ на вопрос “Как жить дальше ?”. Здесь все находяться в своём кругу, в котором они могут поделиться переживаниями, знают что будут поняты. Поэтому это важно для того чтобы получить глоток свежего воздуха для продолжения жизни дальше.

Тут можна побачити і багато дітей. За словами психологів, краще, щоб дитина також переживала всі стадії горя та не була відсторонена батьками. Діти, дорослі, матері та дружини – всі переживають втрату близької людини індивідуально, тому психологічна допомога надається у різних групах.

Вікторія Мельман – психолог проекту “Родинне коло”

После мероприятия в общем зале у нас будут отдельные закрытые группы, там проводиться психологическая работа отдельно с каждой группой, для жён, для матерей, для деток разного возраста. Работают наши специалисты высококвалифицированные, мы постоянно с ними на связи. И группы проходят здесь, во время большого мероприятия, два раза в год. Так же группы проходят каждый месяц, семьи приезжают к нам, в других местах мы их проводим и это очень эффективная работа.

Тут можна отримати не тільки психологічну та моральну підтримку, а і консультативну допомогу у різних сферах: юридичній, освітній, медичній земельній та інших.

Костянтин Рибалко – юрист обл.управління Геокадастру 

В рамках этого социального проекта мы помагаем в реализации права на землю.Мы также берем под контроль родственников семей погибших учасников АТО и реализуем их права. Я здесь уже третий раз принимаю участие в рамках этого проэкта и уже порядка двадцати семей, которые обратились в рамках этого проэкта, мы реализовали их право на землю.

Проєкт “Родинне коло” зібрав родини загиблих АТОвців вже вп’яте. У вересні організатори планують провести триденний зустріч, на якому психологічну допомогу зможуть отримати всі, хто її потребує.

Юлія Котелевська