На Харківщині продовжуть будувати “Стіну” між Україною та Російською Федерацією

Комітет із питань національної безпеки і оборони відвідав Харківщину. Оглядали готовність комплексної системи із захисту кордону між Україною та Росією.

стена

На Харківщині продовжуть будувати “Стіну” між Україною та Російською Федерацією. Прикордонники запевняють, європейський вал – це не просто паркан, а цілий комплекс система із захисту державного кордону, якийа включає системи відеоспостереження, інженерно-технічного облаштування та реагування на зовнішні загрози,. І свою ефективність “Стіна” уже довела. Так, за останні три роки порушників державного кордону значно зменшилася у порівнянні з 2011-2013 роками.

Сергій Бідило, начальник Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України

На ділянці Харківського загону за період попередніх трьох років було затримано 508 порушників державного кордону. За 2014-2016 роки – їх уже затримано 308.

“Стіна” дозволяє контролювати прикордонні території, виявляти порушення та своєчасно реагувати на них. Так у системі реагування задіяні озброєння, транспортні засоби та наряди, які виконують завдання у співпраці з підрозділами Нацполіції та Нацгвардії. Ось бойовий модуль “Тритон” захищає українські кордони від проникнення деверсійно- розвідувальних груп. Він оснащений звичайними та тепловізійними камерамита дозволяє помітити людину на відстані два з половиною кілометри, а техніку – на відстані поннід шість кілометрів.

Сергій Коняхін, військовий Харківського прикордонного загону

Це осначщення. Воно здійснює своєчасне виявлення не лише техніки, а й осіб, які у пішому порядку підходять до кордону. І, можливо, навіть переховуються. Я вам демонстрував і тепловізійні можливості цієї камери. Якщо людина знаходиться в посадці, вона буде виявлена камерами не лише телевізійними, а й тепловізійними.

Загалом Європейський вал готовий лише на 14 %. На ділянці ж кордону, що проходить Харківщиною ситуація краща – готовність 80%. Низькі темпи зведення “Стіни” прикодонники пояснюють слабким фінансуванням. Так, за попередні роки на її будівництво були виділені великі гроші, але до місця дійшла лише незначна їх частина.

Едуард Марков, заступник начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України

Спочатку 2017 було виділено, скореговану нову програму – 800 млн. гривень, але на рахунки державної прикордонної служби буде виділено лише 200 млн. гривень.

У Міністерстві внутрішніх справ розуміють важливість захисту держаних кордонів. Цей напрямок має стати одним із пріоритетним і фінансуватися у першу чергу, говорять у відомстві.

Вадим Троян, заступник міністра внутрішніх справ

Ми зараз через комітет просимо, щоб вони подали законопроект до Верховної Ради України, який буде регламентувати розподіл кошторису. Будемо працювати. І, друге, у Верховній Раді нас повинні пдтримати всі депутати.

Наразі зведення “Стіни” планують продовжити до 2020 року.

Людмила Грубнік