На Харківщині побільшало пожеж (відео)

74 загиблих та 77 млн.грн. збитків – наслідки цьогорічних пожеж на Харківщині. Лише минулої доби надзвичайники 28 разів виїжджали на гасіння сухостою, стерні, хвойної підстилки, очерету та сміття. Усі пожежі виникли через підпали чи необережне поводження з вогнем.

пожар универ1

З початку року на Харківщині зафіксовано 3 тис.700 пожеж, що завдали шкоди на 77 млн.грн. У результаті пожеж загинули 74 людини, в тому числі – одна дитина. Найбільше спалахів зафіксовано в екосистемах.

Андрій Данилов, начальник пожежної безпеки обл.управління ДСНС 

С начала уборочной кампании — 5 пожаров на местах уборки и хранения зерна и 2 пожара – горела сухая трава,к оторая угрожала распространению на поля, где еще проходила уборочная.

За словами надзвичайників, цьогоріч кількість пожеж зросла більше, ніж на половину, порівняно з таким же періодом минулого року. Причини — погодні умови та “людський фактор”, а саме – необережне поводження із вогнем. Наслідком великої пожежі може стати навіть звичайний недопалок, кинутий з вікна автівки. Надзвичайники нагадують, що вогонь розповсюджуються за лічені секунди, його швидкість – 10 м//с

Сергій Щербина, начальник оперативно-координаційного центру обл. управління ДСНС 

Были случаи в Украине и других странах,где из-за выгорания определенной травы эти пожары превращались в масштабные,что выгорали целые села, угрожали жизни людей, приходилось эвакуировать большое количество людей.

Цьогоріч на Харківщині зафіксовано 1 тис.248 пожеж в екосистемах. На їх ліквідацію було витрачено 26 т палива, – повідомили рятувальники. Вони   закликають людей не нехтувати правилами безпеки. Адже масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для довкілля, так і для людей: спричинити пожежі житлових будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень.

Сергій Щербина, начальник оперативно-координаційного центру обл. управління ДСНС 

Действительно,  бывает ситуация: приезжаем на вызов – пожар, огромная территория горит и уже давно, а телефонный звонок получили только недавно, люди даже не соизволили позвонить на “101” бесплатно с любого номера. Пожары -не только задача МЧС, это задача всех нас обеспечить недопущение и ликвидацию пожаров

Андрій Данилов, начальник пожежної безпеки обл.управління ДСНС 

У нас когда 4 года назад горел элеватор в Первомайском районе, тогда ж не было как положено по инструкции обработаны деревянные конструкции, пожар со 100 кв км перерос на 4 тыс кв км – сгорели все 4 склада,поэтому давайте оберегать

Ірина Клименко