На Харківщині пластуни опановують тонкощі фаху надзвичайників (відео)

Ні соціальним мережам та комп’ютерним іграм! Натомість – молитва, руханка та ватри. На Харківщині працює єдиний в Україні пластунський табір, що поєднує в собі заняття з оперативно-рятувальної практики та пластовий вишкіл.

пластуны

О 8-й – підйом,відбій – о 10-й, жодних мобілок та комп’ютерних ігор. Така сувора дисципліна в пластунському таборі на Харківщині. Для дітей віком від7-ми до 11-ти років зміна триває тиждень, а від 12-ти до 17-ти років – 2 тижні. Нині у таборі 30 молодших школярів. Вони отримали завдання знайти скарб.  Через кілька хвилин пластуни відкопали пляшку з українським прапором. Там був лист від дівчини з попередньої зміни.

Михайло, 8 років

Тут написано те, що їй дуже подобається у цьому таборі, тут дуже класні ватри. І є ще тут лист: привіт, я Іра, скажу одразу за 2 мінуси – скриплять ліжка та старий душ,а плюсів тут купа.

Табір знаходиться на території навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС. Пластуни живуть у справжніх казармах. Їх навчають саперній, піротехнічній підготовці та правилам дій при пожежах.

Олексій Гайовий, начальник відділу матеріального забезпечення відділу рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України

В рятувальну підготовку входять такі елементи, як верхолазна, рятування на воді, кінологічна підготовка, де діти знайомляться з пошуковим собаками, діти в процесі підготовки знайомляться з професією рятувальника і здобувають окремі навички,зокрема медицини.

Заняття проводять на свіжому повітрі і в приміщенні. Нині у програмі – спуск постраждалого переправою з рятувальної вежі, потім пластуни дізнавалися, як і для чого використовують протигази та навчалися їх вдягати. Далі за розкладом – обід. Сьогодні в меню – суп, вермішель з м’ясом, салат та компот. Та спочатку молитва.
Їжа пластунам до вподоби, нарікають лише на відсутність солодкого.

Марія, 7 років

Нам дают сладкое только в том случае,если какой-то победитель был или самой лучшей команде

У таборі розмовляють винятково українською. Тут дітей не лише виховують, але і навчають самовихованню.

Поліна, 10 років

Мене навчили робити шалаші, ще робити ватру. Ми допомагаємо один одному, ми любимо природу, намагаємось її захистити від бруду, щоб вона була гарна, щоб повітря було чисте

Пластунський рух на Харківщині з’явився 3 роки тому. Спочатку було 2 вихователя і четверо дітей. Зараз організація нараховує 120 дорослих та дітей. Вихователі літнього табору запевняють,  в кінці зміни діти змінюються.

Анатолій Хустенко, вихователь

Стають якимось дисциплінованішими, навчаються, стають якісь самостійніми, і вихованішими,загалом видно прогрес кожного дня. Зараз в основному пласт знаходиться найбільше на Західній Україні, тому важливо розвивати його на Східній Україні

Пластунський табір на Харківщині – єдиний в країні, що поєднує рятувальну службу із пластовим вишкілом. Цього літа тут оздоровляться 200 дітей з різних куточків України.

Олена Шержукова, співзасновник Харківського осередку Пласту

Цей табір є унікальним на Україні тому, що пластові табори зазвичай проходять лише 2 тижні або 10 днів, цей табір працює все літо. Цей табір не є суто пластовим, він діє за пластовою методикою виховання, він називається гайдашник,від гасла-гайда з нами,тут ми розповідаємо дітям,що є таке пласт,як ми робимо це практично, що ми робимо при ватрі, проводимо концерти, ігри, показуємо, що таке є пласт.

На Харківщині цього літа працюють ще декілька пластунських таборів: археологічний в Цареборисівській фортеці, “Східні Варти” , а в серпні відкриється кінний табір. Та потрапити туди зможуть лише пластуни.

Ірина Клименко