На Харківщині пенсії в середньому збільшаться на 642 гривні (відео)

Нова пенсійна реофрма в дії. На Харківщині почали виплачувати підвищені пенсії. Збільшені суми отримають 811 тис. пенсіонерів. У середньому пенсія збільшилась на 642 грн., – повідомили в обл.управлінні Пенсійного фонду.

пенсия в руках

З 11-го жовтня в Україні набув чинності закон про підвищення пенсії. Тепер мінімальна становитиме 3 тис. 764 грн., раніше пенсіонери отримували 1190 грн. Порядок встановлення розміру пенсій для кожного українця відтепер індивідуальний. Усе залежить від трудового стажу та інших чинників. Зокрема, з жовтня відновлюються виплати працюючим пенсіонерам у повному обсязі. Також скасовуються усі спецпенсії. Працівники шкідливих виробництв будуть отримувати підвищений захист. На Харківщині перерахунки вже розпочали. 811 тис. пенсіонерів отримають доплати. В обласноу управлінні пенсійного фонду запевняють, грошей вистачить на всіх і затримок не буде.

Тетяна Піпченко, заст. начальника обл.управління ПФ 

На дополнительные потребность на выплату пенсий по Харьковской области – это 506 млн. грн. С учетом потребности дополнительной и той, которую необходимо было выполнить на основную выплату всего составила 2 млрд.68 млн.грн.

У середньому пенсія збільшиться на 642 грн. Для непрацездатних мінімальний розмір пенсії тепер не нижче прожиткового мінімуму – це 1452 грн. А максимальна не перевищуватиме 10-ти тис.740 грн.

Тетяна Піпченко, заст. начальника обл.управління ПФ 

По Харьковской области от 200 до 1000 грн. самое большое количество пенсионеров,которые получили доплаты -это 270 тыс. Есть лица,которые получили доплаты к пенсиям и 2 и 3 и 5 тыс. Больше всего получили доплаты к пенсиям-это люди,которые имеют различные виды надбавок,инвалид войны,и это шахтеры

Пенсійна реформа передбачає і зміни трудового стажу. З 1-го січня 2018-го року, аби вийти на пенсію у 60 років, пенсіонер повинен мати трудового стажу не менше 25-ти років.

Людмила Культурбаєва, заст. начальника управління пенсійного забезпечення обл.управління ПФ 

Если этого стажа у человека на сегодняшний день нет, законодательство следующее: в 2018 году, если стаж будет состоят от 15 и выше, до 25, право выхода на пенсию будет составлять 63 года, а с 2019 еще больше,если стажа будет от 16 и выше на пенсию можно будет пойти в 65 лет

Для розрахунку пенсій пенсіонерам в індивудіальному порядку радять звертатися до управління пенсійного фонду або телефонвувати на гарячу лінію – 715-75-75 або 758-13-53.

Ірина Клименко