На Харківщині немає малочисельних об’єднаних громад

Процес об’єднання територіальних громад на Харківщині пожвавився, – запевняють у центір розвитку місцевого самоврядування. З 57-ми ОТГ в регіоні вже створено 10, з них 4 мають прямі взаємини з державним бюджетом. Це робить громади фінансово спроможними.

громады

На Харківщині створено 10 об’єднаних територіальних громад. 4 з них Старосалтівська, Роганська,Чкалівська селищна та Мереф’янська міська перейшли на прямі взаємовідносини з державним бюджетом. У Нововодолазькій ОТГ в кінці квітня пройшли вибори, тут об’єдналися 6 селищних рад. А Зачепилівська селищна рада очікує на постанову ЦВК щодо призначення перших виборів.

Діана Баринова, директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування

Позитивні висновки ХОДА на об’єднання отримали ще 4 громади: Малоданилівська селищна об’днана громада Дергачівського району, Малинівська селищна обєднана громада Чугуївського району, Коломацька селищна об’єднана громада Коломацького району та Оскільсmка сільска об’єднана громада Ізюмського району.

Усього на Харківщині мають створити 57 громад, поки план виконали на 20%.

Діана Баринова, директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування

Одна з причин, чому не всі громади йдуть на об’єднання це те, що розуміють, яка велика відповідальність і не всі готові її брати, а та ситуація, коли зараз отримають зарплатню і менше роблять, а доведеться за таку ж зарплатню робити більше. Не всі на це готові.

Особливістю об’єднання на Харківщині є те, що в регіоні немає громад чисельністю менше 5-ти тис. людей.

Діана Баринова, директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування

На сьогоднішній день, коли бачимо рейтинг областей, вони спочатку перші по кількості, а потім останні по спроможності – це у Дніпрі. Полтавщині, Тернопільщині. То у нас на Харківщині, ми хоч і йшли повільно,а ле все таки по фактору спроможності.

Нині процес об’єдання територіальних громад на Харківщині набирає обертів, запевняє Діана Баринова. Наталинська сільска об’єднана громада Красноградського району та Золочівська об’єданна громада Золочівського району подали документи до обладміністрації для отримання висновку про відповідність проектів рішень місцевих рад, Конституції та законодавству України. Окрім цього, в області нараховується ще 12 потенційних обєднаних громад, які ініцювали процес обєдання, і не всі за перспективним планом, розробленим для Харківщини.

Ірина Клименко