На Харківщині більше 5-ти тис. переселенців отримують ваучери та харчі та ліки (відео)

Більше 5 тис. вимушених пересленців, які нині живуть на Харківщині, протягом 2-х років та 4-х місяців отримуватимуть ваучери на купівлю харчів та ліків. Йдеться про черговий благодійний проект, що реалізується МЗС Німеччини в партнерстві з Німецьким Червоним Хрестом та обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. Ваучери люди отримуватимуть щомісяця, на харчі – 600 грн., на ліки – 300 грн.

ваучеры

У Харкові переселенці із зони АТО почали отримувати ваучери на харчі та медикаменти. Таку допомогу отримала і сім’я Олени. Жінка з двома доньками та матір’ю приїхала до Харкова з буремного Луганська 2 роки тому. Нині Олена без роботи, а матір нещодавно перенесла інсульт, тож благодійній допомозі радіють. Щомісяця на сім’ю можуть придбати необхдні харчі та медикаменти на суму у понад 2,5 тис.грн.

Олена Стоянченко, переселенка

Очень рада,большая помощь,пойдешь скупишься и хватает.

Проект реалізує Міністерство закордонних справ Німеччини в партнерстві з Німецьким Червоним Хрестом та Харківською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. Один місячний ваучер на харчі – 600 грн., на ліки -300 грн.  Раніше ваучери видавали лише на продукти харчування.

Валентина Костенко, заст. голови обл.організації Червоного Хреста України

В этом году доноры пошли на то,чтобы уменьшить количество ваучеров для многодетных семей,если раньше получала мама и все дети, то сейчас 50%,например если 8 детей, то получает мама и четверо детей.

Отоварює ваучери одна з торговельних мереж Харкова. Отримувачі допомоги можуть будь-які харчі, окрім алкоголю та тютюну. На медикаменти – жодних обмежень. На Харківщині це вже 3-й подібний проект з видачі ваучерів німецької “гуманітарки”. Перший стартував у 2015-му і тривав 7 місяців, другий був розрахований на 10, а нинішній проект – буде довготривалішим, 28 місяців. Отримати ваучери можуть лише найуразливіші родини переселенців , це понад 5 тис. людей.

Пилип Кузьмич, координатор проекту

Матерям-одиночкам, по потере кормильца, есть многодетные матери у которых 3 и больше детей до 18 лет, матери с детьми до 4 лет,дети-инвалиды,сироты,беременные женщины и старики старше 60 лет.

На цей проект уряд Німеччини виділив 4,5 млн. євро. Ваучери видаватимуть до кінця червня 2019-го року. Також німецька сторона продовжує надавати фінансову підтримку і іншим громадським організаціям, які допомагають вимушеним переселенцям.

Вольфганг Мессінгер, генеральний консул ФРН у Донецьку (офіс у Дніпрі)

В этом году, 2017 -м,мы платим 25 млн. евро для всех организаций, это только гумманитарная помощь, у нас еще есть восстановительно-социальные проекты,через организацию GIZ, мы платим 90 млн. евро за 3 года на 3 области.

Ірина Клименко