На Гоптівці готуються до ремонту (відео)

Із серпня на міжнародному пункті пропуску “Гоптівка” розпочинається ремонт, повідомили в обладміністрації. Щоб розвантажити Гоптівку, до цього часу мають бути облаштовані два міждержавні пункти пропуску – Олександрівка та Бударки. А також відкриті вісім місцевих пунктів пропуску на українсько-російському державному кордоні. Зі слів чиновників, наразі вони ще не облаштовані.

 

Із серпня по грудень, поки Гоптівка буде на ремонті, майже половину автівок, що перетинають кордон, мають прийняти міждержавні пункти пропуску Олександрівка, Бударки, а також місцеві пункти, наполягають чиновники. Причому терміни облаштування пунктів спершу були до кінця минулого року, пізніше – перенесені до кінця першого півріччя.

Микола Цвіра, начальник ГУ взаємодії з правоохоронними органами, органами юстиції, оборонної та мобілізаційної роботи

Десь на 30-50 відсотків буде менше йти автомобілів через Гоптівку. Не зрозуміло, як і куди вони будуть їхати, якщо місцеві пункти пропуску не облаштовано.

Як відзначили керівники райдержадміністрацій, їм ще потрібен час для дооблаштування пунктів пропуску. Але окремі питання на рівні району- як- то ремонт під’їзних доріг- на місцевому рівні не розв’язати.

Віталій Панов, голова Вовчанської РДА

Зараз ми готові привлекать позабюджетні гроші для проведення робіт. Для цього нужно две недели. Но очень большой проблемой остается дорога в этом направлении, коммунальная, которая находится на территории Волчанска. Она в таком состоянии, что автобусы переворачиваются.

Не було тісної взаємодії місцевої влади з митною та прикордонною службами в питаннях облаштування місцевих пунктів пропуску, ішлося на нараді, і це не дозволило поки що закінчити облаштування пунктів. До того ж, для місцевих пунктів пропуску не потрібно відводити землю,як це збираються робити в окремих районах, щоб зводити якісь будівлі. Мовляв, досить зробити навіс, щоб прикордонник міг проводити оформлення документів громадян на кордоні.

Василь Хома, заступник голови – керівник апарату ХОДА

Встановити павільйон для паспортного контролю! В зависимости от числа людей, которые проходят, мы можем вести речь о навесах. Это значит, что Терещенко или Гацько должны были спросить у пограничников , что им нужно. Вы ж записали, как будто хотите строить еще одну Гоптовку.

Прикордонники кажуть, що дооблаштувати пункти пропуску за два тижні встигнути можна. Це суттєво зменшить навантаження та черги на міжнародному пункті перетину кордону.

Віктор Мельниченко, начальник Харківського прикордонного загону

Местный пункт пропуска Журавлевка пропускается 500 машин. Он недалеко от Гоптовки. Эти 500 транспорта могли стоять на Гоптовке. На местном пункте пропуска Александровка пропускается 240 транспортных средств. Эти авто тоже могли стоять на пункте пропуска.

Гроші на реконструкцію «Гоптівки» мають надійти в кінці липня, певні чиновники. Оновлюватиметься, зокрема, дорога, місця для митників та прикордонників.

 

Світлана Маренич