На Харківщині завершено формування регіонального резерву зерна

Регіональні засіки зерном засипані- соціальний хліб не подорожчає. За даними обласних владників, ціна на продовольчу пшеницю ринкова – тонна зерна другого класу коштує понад тисячу шістсот гривень, третього класу- півтори тисячі гривень. Втім, у районах досі є негаразди з розрахунками за оренду паїв та майна.

Наразі зібрано понад два з половиною мільйони тонн зернових, – ішлося на спільному засіданні колегії Харківської облдержадміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області. А загалом може бути намолочено понад три мільйони тонн зернових. Обласний запас становить понад сто тисяч тонн зерна, – повідомив заступник губернатора. Втім, при формуванні обласного зернового резерву виконали зобов”язання не всі.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Те районы, которые у нас меньше 100%, соберите и поговорите, чтоб они невыполненную работу выполнили, но уже с Аграрным фондом. При этом, чтоб цена ссответствовала тому, как у нас покупали предприятия, которые изготавливают хлеб.

Хороший урожай- поки що не радість для всіх, хто віддав землю в оренду. Власники господарств розраховуватися за орендовані земельні паї та майно сьогодні не поспішають. І така тенденція не тільки на Харківщині.

Вiталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Найкраща ситуація з розрахунку за оренду паїв у Барвінківському районі. 70,9%. Первомайський, Золочівський, Близнюківський в середньому по області- 55, 9 %. А в середньому по Україні- 45%. Але це все – таки не той відсоток, на який можна розраховувати при цьогорічному врожаї.

П’ять районів області взагалі розраховуються за паї гірше, ніж у середньому по Україні, – йшлося на колегії. Не кращий стан справ із розрахунками за орендоване майно. В окремих районах із селянами розплатилися тільки на сімнадцять відсотків, – кажуть доповідачі. Зволікати у цьому питанні не варто, – певне керівництво області. Господарства мають розрахуватися із власниками наділів та майна найближчим часом.

Світлана Маренич