На Харківщині відкрили промаркований маршрут для велотуристів

На Харківщині відкрили промаркований маршрут для туристів-велосипедистів. Пілотна велодоріжка з’єднала Залютіно та Національний меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва».

 

За дві години із Залютіно до «Висоти маршала Конєва». Вихідними відкрився перший в області веломаршрут. Активісти в шоломах кажуть, готували велопробіг до дня міста. Але трохи забарилися. Переконують, 18 кілометрів цього шляху на двоколісному коні зможе здолати будь-який велотурист.

Микита Ткаченко, велотурист

Каждому велосипедисту будет под силу ехать по даному маршруту, потому что можно проехать без единого средства, то есть либо карт, либо GPS-навигатора, абсолютно без вспомогательных определенных устройств.

Ті хто вже зміг до відкриття опанувати велодоріжку, кажуть, дорога – без екстриму, і що найголовніше, саме такі веломаршрути допомагають велотуристам побути, як то кажуть, в компанії живої, не зіпсованої урбанізацією природою.

Андрій Нечипоренко, майстер спорту з велоспорту

Это прежде всего чистый воздух, это общение с природой и это я вам говорю, прежде всего побывать на мемориале, поклонится тем людям, которые отдали свою жизнь.

Начальник управління культури і туризму області Дмитро Кузнєцов теж пересів на велосипед. Переконує, у велотуризму Харківщини великі переспективи. Мовляв, окрім спеціального маркування на маршруті будуть створені і зупиночні пункти. Там буде місце для відпочинку і ремонту двоколісного друга.

Дмитро Кузнєцов, начальник управління культури і туризму ХОДА

На базе этого пилотного, пилотной маркировки мы надеемся продолжить работу в этом отношении дальше, не только в плане маркировки, поскольку в создании инфраструктуры этих маршрутов. Это и пункты питания, и пункты проживания.

За словами велоактивістів, наступного року буде створено ціле туристичне кільце, що поєднуватиметься 50-ма веломаршрутами. Наразі, розробляють маршрут до Сковородинівки, Шарівки та Есхару.

 

Леся Кочержук