На Харківщині триває реалізація програми "Зупинимо туберкульоз в Україні"

Підвищити доступ до діагностики, лікування та догляду за хворими на туберкульоз. Як ішлося на круглому столі в Обласному центрі здоров’я, цьогоріч від туберкульозу померли двісті п’ятдесят осіб. І хоч ця цифра менша, ніж минулоріч, в цілому захворюваність на туберкульоз та смертність залишаються на епідемічному рівні.

Отримувачем гранту Глобального фонду для боротьби з туберкульозом в Україні став фонд “Розвиток України”. Як кажуть його представники, отримано вже гроші на першу фазу реалізації програми – понад двадцять дев’ять мільйонів доларів. І коли держава та благодійні фонди спрацюють добре, то глобальний фонд продовжить фінансування.

Леся Прокопович, спеціаліст з адвокації програми “Зупинимо туберкульоз в Україні”

І в 2013- 15 роках ми отримаємо решту грошей. Це близько 95 мільйонів доларів на 5 років. А охоплення регіонів- в 2011 році ми зайшли в 6 регіонів, а в 2012 будемо працювати далі і заходити в усі регіони.

Завдання програми – забезпечити контрольоване лікування туберкульозу, якісну діагностику та відстеження якості досліджень у лабораторній мережі, дотримання вимог інфекційного контролю, прискіпливе ведення хворих на мультирезистентний туберкульоз , що передбачає виділення ліків на дворічний курс лікування для кожного , хто занедужав. Як кажуть лікарі, це дуже важливо, бо лікування недешеве, а переривати його не можна. Під час круглого столу порушувалось питання про висвітлення теми боротьби з туберкульозом. Медики скаржилися : в газетах та теленовинах- коментарі одних батьків, діти яких нібито мали важку реакцію на туберкулінодіагностику.

Тетяна Сєнчева, головний лікар Обласного протитуберкульозного диспансеру №1

Это было приподнесено так, что все наши каналы и газеты писали негатив. На сегодня мы имеем 50% населения, которое отказалось от вакцинации и 50% , которые отказываются от туберкулинодиагностики.

Натомість журналісти нарікали на те, що неможливо дістати без дозволу обладміністрації коментар лікарів .

Зураб Аласанія, журналіст

Без Вашего личного разрешения никто из врачей ничего не говорит,никогда практически. Ну так упростите процедуру, изначально примите, что журналисты- не враги, журналисты изначально участвуют в решении этой проблемы, понимают ее и готовы участвовать в ее освещении.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Вони не вміють цього робити. І завжди викинеться щось із контексту. Не через те, що хтось там погано робить, а через те, що цікаво журналісту. От мене цікавить- за що відповідає влада в своїй відкритості та прозорості, бо мене в закритості ніхто не може тут звинуватити.

Починаючи з першого січня, для профілактики туберкульозу люди можуть пройти безоплатне флюорографічне обстеження в районних поліклініках, – ішлося на круглому столі. А до сіл мають приїхати автомобілі з флюорографами. Наразі обстежено понад сто вісімдесят тисяч дітей, і з них близько трьох тисяч після туберкулінодіагностики пройшли запобіжне лікування. У лабораторіях першого рівня після обстежень виявлено сто шістдесят п’ять хворих. Із них кожен другий має небезпечну для оточуючих відкриту форму туберкульозу.

Світлана Маренич