На Харківщині триває осіннє зариблення водосховищ

Щоб рибка водилась. На Харківщині триває осіннє зариблення. У найбільше водосховище Слобожанщини, Червонооскольське, вже запустили 10 тис. мальків товстолоба та 50 тис. – коропа. На черзі Печенізька водойма та озеро Лиман. Загалом, у всі водосховища Харківщини випустять більше 4-х млн. промислової риби, що цілком задовольнить попит споживачів області. Наразі головне, кажуть у держрибохороні,  вберегти “новоселів” від браконьєрів

фото Віктора Кочетова

Товстолоба виловлюють із невеликої водойми, де його 2 роки дорощували до певної ваги та розміру.

Андрій Хаустов, рибовод

Средний размер толстолоба 800 грамм, что это значит? Значит, что выход с этой рыбы будет 98% в естественном водоеме. Ни хищник – значит урон не нанесет никакой. И как промысловая рыба в следующем году будет иметь навеску 2,5 -2,8 килограмм.

Навіскою рибалки називають вагу риби. Короп цього року , кажуть спеціалісти, дещо менший, ніж потрібно, тож може стати легкою здобиччю для хижаків – щуки та судака. Але фахівці сподіваються на добрий приріст у великому водосховищі.

Сергій Черемисин, директор агрофірми

Это рыба карп. Вес каждой рыбы 10-20 грамм. Я думаю в Кроснооскольском водохранилище она даст хороший прирост и будет грамм 200 на следующий год. И вот таких рыб мы собираемся зарыбить этой осенью около 50 тысяч штук.

Це зариблення позапланове, пояснюють рибалки. Через великий вилов риби не тільки “промисловиками”, а й любителями, чисельність не встигає поповнюватись. Тим більше, що такі види, як товстолоб у природі не нерестяться. Мало стало й хижака. Це негативно впливає на екосистему водойм, говорять у рибгосподарстві.

Сергій Черемисин, директор агрофірми

Судак, щука, жерех практически пропал в єтом водоеме. Вот. Но потому что они находятся под прессом не только промысловиков, но и любительским прессом. Любители имеют в широком ассортименте всевозможные орудия лова, оснастки, прибамбасы и ,конечно, они легкой добычей становятся эти виды рыб. А относятся к видам тугорослым достаточно.

До того ж браконьєри завдають неабякої шкоди, бідкаються риболови. Неадаптований молодняк після зариблення може стати легкою здобиччю для несвідомих рибалок, тож пильнуватимуть Червонооскольске водосховище щонайменше 3 дні групи рибохорони, тим більше що зариблення справа не з дешевих. Вартість зарибка коливається від 25-ти до 40-ка гривень за кілограм. За підрахунками, щоб наповнити найбільшу водойму області, необхідно 3-4 т товстолоба та 3 т коропа, відтак сумма виходить чимала.

Іван Григорчук, нач.відділу охорони водних біоресурсів “Харківрибохорони”

По водоемам Харьковской области идет вторая фаза зарыбления. Первая фаза была зимой, тогда зарыбили около 2 миллионов. Всего запланировано более 4 миллиона зарыбить водоемы Харьковской области. На данный момент мы приблизились к этой цифре.

На черзі – Печенізька водойма, до якої запустять з півмільона малька, та озеро Лиман Зміївької ГРЕС , куди зариблять 300 тис. мальків.  Фахіівці кажуть, кількість риби, що виросте, має задовольнити потреби споживачів області.

Вікторія Котова