На Харківщині не допустять зараження свиней африканською чумою

На території Харківської області застосовують усі заходи аби запобігти занесення і поширення збудника африканської чуми свиней. Наразі на території Російської Федерації розповсюджується хвиля цього захворювання. Ситуація на сьогоднішній день залишається неблагополучною.

 

Через спалах епідемії африканської чуми свиней, що нині вирує в Росії, на території Харківщині вирогідність поширення цієї епідемії висока. На цьому наголосив під час селекторної наради головний інспектор ветеринарної медицини області Володимир Олійник.

Володимир Олійник, головний держінспектор ветеринарної медицини

У зв’язку з цим, ветеринарною медициною Харківської області приймається ряд заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми.

А саме, біля кожного пункту пропуску через Державний кордон з Російською Федерацією, розповів Володимир Олійник, додатково побудовано дезбар’єри для проїзду через них автотранспорту та переходу пасажирів. Загалом роботу свиноферм постійно перевіряють держінспектори ветеринарної медицини. У першому півріччі таких перевірок було понад 470. Ветеринарною службою, наглосив Олійник, виявлено ряд ферм, що порушують вимоги з ветеринарної безпеки. У 10 господарствах різних районів області, а їх 140, свиней утримують без огорожі. Тільки кілька господарств мають санпропускники.

Володимир Олійник, головний держінспектор ветеринарної медицини

За виявлення порушень 62 посадови були притягнені до адміністративної відповідальності на загальну суму 10.865 гривень.

Ще одним фактором ризику є велика кількість диких кабанів у лісах області, які можуть також бути переносниками чуми. Їх кількість цього року зросла більше ніж в два з половиною рази. Ветеринарна бригада разом із лісниками проводять огляди диких тварин, на наявність у них аномальної поведінки. Поки таких не виявлено.

Світлана Слободян