На Харківщіні не зафіксовано жодного випадку захворювання африканською чумою свиней

На Харківщіні не зафіксовано жодного випадку захворювання африканською чумою свиней – запевняють в обласній ветінспекції. Однак, у сусідній Росії з початку року таких випадків виявили більше десяти. Тож на Харківщіні вживають заходів щодо недопущення розповсюдження африканської чуми на територію області.

 

Розповсюдження африканської чуми свиней у ветінспекції пов’язують з міграцією диких кабанів. Аби її знизити, у мисливських угіддях роблять спеціальні годівельні майданчики. Наразі їх в області більше семисот. Аби хворобу не завезли з Росії, на кордоні також вжиті додаткові заходи безпеки.

Володимир Олійник, головний інспектор ветеринарної медицини області

Біля кожного пункту пропуску через державний кордон з Росією побудовано додаткові дизбар’єри для проїзду автотраноспорту. Біля дизбар’єрів встановлено попереджувальні щити.

Під час мисливського сезону також проводилась робота щодо приведення чисельності кабана на території мисливських угідь до встановлених норм, особливо в приватних мисливських господарствах. Однак, наразі, в деяких мисливських господарствах щільність дикого поголів’я перевищує норму в два рази.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Давайте ліцензії, хай відстрілюють, тому що в Росію прийшла з дикими кабанами африканська чума. Ця хвороба тим страшна, що немає вакцини для її лікування.

Також у ветінспекції наголошують, що потрібно постійно проводити облік поголів’я свиней, визначати їх стан, а також проводити дослідження загиблих тварин.

 

Анастасія Горєлкіна