На громадські слухання до тепловиків потрапили тільки ті, хто зазделегідь зареєструвався (відео)

Тарифи на тепло та гарячу воду в Харкові можуть дещо знизити, коли це рішення буде розглянуте і затверджене Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про це сьогодні йшлося під час громадських слухань у КП “Харківські теплові мережі”. Правда, потрапити всім бажаючим   на слухання не вдалося. Докладніше – далі.
vlcsnap-2017-11-14-19h52m23s451
Зранку на прохідній Харківських тепломереж- не протовпитися. На оголошені  як відкриті громадські слухання пропускають лише тих, хто зареєструвався заздалегідь. Натомість, представники міської влади  проходять без проблем і наголошують, що є певні правила проведення відкритих громадських зборів.
Андрій Руденко, заст.Харківського міського голови
Четко вы должны были зарегистироваться за 2 дня, на определенном сайте. Все, кто зарегистрировался, – их пустили.
Тож під час громадських слухань обговорювалися тарифи на тепло й гарячу воду та інвестиційна програма харківських тепломереж у напівпорожній залі.  Першими слово з боку громадськості взяли експерти з питань житлово- комунального господарства. На їхнє переконання , в Харкові всюди можна побачити неекономне використання тепла, тобто неізольовані тепломережі, а також протікаючі труби гарячої води. І за це недбальство розплачуються харків’яни шляхом примусового зростання тарифів. А невчане підключення тепла експерти пояснюють непрофесійною кадровою політикою на підприємстві.
Михайло Гаєвський, експерт
1 мастер на 15–170 домов, сварщиков нет вообще. Монтажные бригады, которые участвуют в сварочных работах, -на несколько тепловых участков, иногда – на несколько тепловых районов.
Нестачу кваліфікованих кадрів, особливо дефіцитних зварювальників, у тепломережах пояснюють низькими зарплатами.
Євген Зінченко, гол. інженер КП “Харківські теплові мережі”
У нас сварщиков комплектация- 56% от требуемой численности. Поэтому мы часто вынуждены задействовать  сварщиков  с другой деятельности, чтобы исправить ситуацию.
До того ж, зношеність тепломереж у Харкові- 77%. І щоб забезпечити місто теплом, необхідно щороку міняти три десятки кілометрів труб, – говорить головний інженер. Тарифи для населення на тепло в Харкові можуть бути будуть знижені в середньому на 0,4%, повідомила заступник гендиректора з економіки Харкіськтих тепломереж  Тетяна Гаврилюк. З її слів, тариф на централізоване опалення знизиться на 0,35%, на гарячу воду на – 0,88%.
Тетяна Гаврилюк, заст. гендиректора з економіки КП ХТС
Снижение тарифов произошло за счет того, что со структуры тарифов убраны затрпты на поверку приборов учета горячей воды, и уменьшены затраты на прием платежей по приему платежей Единым рассчетным центром нашим.
Представників громадськості, зокрема, депутатів, цікавило, яким коштом фінансуватиметься інвестиційна програма теплових мереж. Керівництво підприємства каже, що гроші на інвестпрограми закладені  в тарифі. Цн понад один і шість десятих відсотка. Водночас , наприклад, минулоріч, замість інвестицій  в модернізацію підприємства довелося сплатити тими грішми за газ.
Олександр Андрєєв, начальник Філії інноваційно-інвестиційної діяльности та розвитку КП ХТС
В 2016 инвестиционная составляющая  ушла в рассчеты за газ . СКЛ В 2017 изменили закон: до кого-то дошло: надо спецсчет , на котором инвестпрограммы, его надо сделать защищенным. Это должно было быть сделано изначально.
102 млн.грн.  на реалізацію інвестпрограми – цифра, яку назвали на громадських слуханнях, – скоріше теоретична, – говорять в тепломережах.
Олександр Андрєєв, начальник Філії інноваційно-інвестиційної діяльности та розвитку КП ХТС
Реконструкция теплосетей- будет заменено 19 километров сетей. Поставка тепла- за эти деньги будет установлено 338 счетчиков.  на жилые дома.
Лічильники в Харкові будуть встановлюватися також коштом бюджету та програми Світового банку. Тим часом у Харківському антикорупційному центрі нагадали : перший квартал цього року “Харківскі тепломережі” закінчили зі збитком  у розмірі понад 350 млн.грн.
Світлана Маренич