На екскурсію – в колонію

Виникла ідея порушити закон? – ласкаво просимо до колонії на екскурсію! 16 вихованців з обмеженими можливостями зі школи-інтернату вже встигли пересвідчитися, що життя за колючим дротом не мед. Але як то кажуть – краще один раз побачити, аби потім не довелося туди потрапити.

 

Колючий дріт, суворий режим і дисципліна – це головні принцити дитячої виправної колонії. Тут самі правопорушники по-іншому дивляться на скоєне. А гості з волі на власні очі бачать, куди можна потрапити якщо… Аби не потопити власні роки юності за гратами вихованці спеціальної школи-інтернату навідалися за колючку просто на екскурсію. Ще в дорозі, кажуть педагоги, малих переповнювала шалена цікавість.

Ірина Мамедова, учитель Харківської школи-інтернат №8

У них был настрой, они задавали вопросы, они спрашивали что это, где мы едем, кто такой Макаренко, вот. То есть, вопросы были определенные, они как бы интересовались. Конечно их интересует. С большим энтузиазмом восприняли идею вообще о подобной экскурсии. То есть, это очень, я считаю, полезная практика.

Із правопорушниками тут працюють за методикою народного вчителя Макаренка. Вади поведінки лікують трудом та спортом. Словом, ті самі діти, але – в умовах суворого режиму і жорсткої дисципліни. Невеликі оглядини у гостей з волі викликають пошану до законів України і відбивають будь-яке бажання ризикнути.

Олександр Зубов, учень 12-го класу

Надо слушать то, что учат в школе, не делать то, о чём будешь жалеть всю жизнь и жить, и наслаждаться той жизнью, которую тебе дали.

Сергій Загоруйко, учень 9-го класу

Если есть какой-то конфликт, если что-то задолжал – пытаться самому это разобрать, не за счёт кого-то, а за счёт самого себя. Пойти может где-то подроботать.

Краще один раз побачити, ніж десять разів почути. Такі профілактичні зустрічі, за словами психологів, здатні вплинути на свідомість дитини, аби згодом руки не свербіли до чужого.

Людмила Мірошник, психолог Харківської спеціальної школи-інтернат №8

Екскурсії з профільною метою досить добре сприяють усвідомленню учнями наскільки варто порушувати права свої.

Марк Маркін, начальник Курізької виховної колонії А.С. Макаренка

Основная цель, чтоб они не попали по приговору суда. Это самое главное. Если каждый из них посетив это историческое место, где начинал работу известный педагог Макаренко, поймет раз прийти, или несколько раз сюда посмотреть, чем оказаться на определенный строк.

Зараз в Курязькій колонії відбувають терміни покарання понад дві сотні хлопців, віком від 14 до 22 років. Більшість втратили волю через дрібне хуліганство.

 

Леся Кочержук