На дорогах Харківщини запрацювала нова дорожня поліція

Жодних засідок в кущах та хабарів! В Україні запрацювала дорожня патрульна поліція. Екіпажі забезпечуватимуть громадський порядок  на трасах Київ – Харків, Київ – Зборів, Луцьк – Ковель та Ягодин – Сарни. Нові копи також будуть займатися безпекою громадян, виїжджати на спеціальні виклики, які перебуватимуть в їхньому периметрі.

 

поліція0009

Ірина Клименко, кореспондент

70 поліцейських, 20 патрулів та 8 стаціонарних постів, які раніше використовували ДАІвці. Вже тиждень на українських дорогах міжнародного та державного значення працює нова дорожня патрульна поліція. Головна місія – зменшити аварійність на автомагістралях країни.

Почнуть з найнебезпечніших доріг. Однією з таких є траса Київ-Харків. Ось ділянку Харків-Чутово нині патрулюють 9 харківських дорожніх патрульних.

поліція0005

Ігор Дроздов, інспектор патрульної поліції Харкова

Отслеживаем наиболее аварийные участки дороги на протяжении от перекрестка трассы М 03 и трассы Е 105 до 117 км в направлении города Полтавы. Нас три экипажа, мы распределяем свои силы так, чтобы охватить весь спектр дороги. Дорогу делим на равные части и каждый работает на своем участке, иногда, конечно, бывает пересекаемся. Если какому-то из экипажей придет, что нужно оформлять ДТП, ехать в ту или иную точку, то второй экипаж перекрывает более длинный участок дороги.

Безпека на дорогах – головне завдання дорожньої патрульної поліції.

Ігор Алєксєнко, інспектор дорожньої патрульної поліції Харкова

Оформление ДТП, профилактика правонарушений. В случае грабежа тоже занимаемся, отрабатываем район, делаем ориентировки.

Дорожні копи мають такі ж самі зброю, амуніцію та форму, як і патрульні: у них є табельна зброя, газовий балончик, кайданки та гумова палиця.

Павло Папуга, інспектор дорожньої патрульної поліції Харкова

При патрулировании дороги Харьков-Киев-Довжанский также на себе носим светоотражающие жилеты, жезл, также в багажнике конусы в случае ДТП, алкотестр и баллончик, аптечка и бронежилет.

Для патрулювання копам виділили три нові автівки Хюндай-Соната.

Карина Курбанова, інспектор управління патрульної поліції у Харкові

Наразі патрулюють два автомібілі Хюндай Соната і один Пріус,так як один автомобіль вийшов з ладу внаслідок ДТП, яка зараз розглядається слідчими.

Тиждень роботи пройшов без ДТП, звітують дорожні поліціянти. В основному зупиняли водіїв за порушення дорожньої розмітки, правил обгону, за непристібнутий пасок безпеки. Та все ж найчастішим порушенням є перевищення швидкості. Копи говорять, що тут вони поки безсилі, адже нову службу радарами ще не забезпечили.

Ігор Дроздов, інспектор дорожньої патрульної поліції

Водители это знают, этим пользуются, и нарушают, а я считаю основная причина ДТП – это все-таки скорость, большая скорость. Останавливаем только за нарушения, которые фиксируем с помощью видеофиксации, чтобы потом доказать в дальнейшем вину водителя,чтобы водители не говорили, что остановка беспричинная и так далее.

Патрульні запевняють, на відміну від ДАІвців засідок у кущах влаштовувати не будуть.

Ігор Дроздов, інспектор дорожньої патрульної поліції

Как видите, у нас всегда включен проблесковый маячок, чтобы люди видели нас и днем и ночью он работает.  Некоторые водители жалуются, что ночью ослепляет, но он с превентивной функцией включен, чтобы люди видели, что есть дорожная полиция и старались не нарушать.

Водії до появи дорожніх патрульних ставлять позитивно.

Рафік, водій

Это нужное дело. До сих пор был бардак, даже я себя отношу к тем бардашникам. За последние 1,5 года ни разу не останавливали здесь. Теперь буду знать, что они здесь есть и нарушать не буду.

Окрім траси Київ-Харків, дорожня поліція України патрулює ще три дороги національного значення: Київ-Зборів, Луцьк-Ковель,Ягодин-Сарни. Це 1 200 км. У планах – охопити 9 000 кілометрів доріг та перетворити стаціонарні пости на станції патрульної поліції із залученням інших дорожніх служб.

Ірина Клименко

поліція0017 поліція0001 поліція0002 поліція0003 поліція0004 поліція0013 поліція0016