На Червонооскільському водосховищі вчаться рибалити по-новому (відео)

Вберегти рибу від плутанини у сітках та якомога довше зберегти її у свіжому вигляді – на Харківщині рибалки опановують нове знаряддя для вилову. Називається воно ятер  і, за словами фахівців, її використання дуже вигідне для рибних господарств . Новий метод спробували рибалки Червонооскільського водосховища.

кр оскол

Зберегти рибу живою та цілою, а головне – свіжою. На Червонооскількому водосховищі, що на Харківщині, рибалки опановують новий для регіону засіб для вилову риби під назвою ятер. Цей метод вже не перший рік застосовують на Кременчуцькому та на Дніпровських водосховищах. На відміну від звичайної сітки, він дозволяє уникнути трамвування риби – кажуть рибалки.

Роман Костиря, рибалка-промисловець

Рыба не страдает абсолютно. Рыба, она заходит во двор, вот сюда вовнутрь. И она проходит этими ходами. А назад она уже просто, по сути, идет по дну, не выходит. И она вольно себя чувствует. Плавает. Живет. Может и неделю жить. В более холодные месяца – и по две-три недели

Одна з основних переваг такого методу – риба довше залишається свіжою, – кажуть рибалки, адже в звичайних сітках вона плутається і часто гине. Крім того, ятер дозволяє зберігати її живою, допоки риби не набереться достатньо для того, щоб витягати знаряддя вилову на поверхню.

Роман Костиря, рибалка-промисловець

Для рыб-хозяйства выгодней тем, что рыба жива, может ловиться в холодные месяца, она может здесь накопляться. Она не пропадает, не нужен холодильник. Просто живая рыба
Вилов на Червонооскільському водосховищі стартує з початку літа, після нересту. В середньому, за один сезон рибалки виловлюють до 30-ти т  риби. Натомість, кожного дня вилов буває різним.
Наразі рибу з Червонооскольського водосховища постачають тільки в Харківську область. За словами рибалок,  і риба, і вода, в якій вона живе, постійно підлягають перевірці санепідеміологів.

Сергій Погребняк, комерційний директор рибного господарства

Проводим проверки, санстанция берет постоянно пробы воды, рыбы. вся документация, стараемся чтоб все было в порядке . Мы стараемся, вроде пока никаких проблем у нас не было, за последние 3 года не было, чтоб к нам были вопросы по некачественной продукции

Аби поповнити запаси риби в Червонооскільському водосховищі, восени тут планують зариблення. Для цього рибне господарство випустить у воду 1 млн. малька амура.

Кристина Загребельна