На Центральному ринку з машини торгували сировиною для приготування “ширки” (відео)

Наркотики у вільному доступі. Харків’яни щоденно стають свідками продажу наркотичних речовин посеред білого дня на вулицях та у дворах міста. Цей бізнес набуває обертів, адже через недосконалість чинного законодавства правоохоронці не в силах йому протистояти. Тоді на боротьбу із наркоторговцями стають громадські організації. Як це відбувається, бачили наші кореспонденти.

наркоскрин1

Наркотики можна придбати просто у дворі – про таке із жахом розповіла харків’янка, яка побажала не показувати свого обличчя. Вона стверджує, поряд з її будинком у звичайному кіоску з продовольчими товарами продають наркотичні речовини.

Харків’янка

Они распространяются с каждым днём, их становится всё больше, они осуществляют успешно свою деятельность и они находятся в районах домов жилых. Прогуливаясь где – то по улицам, видишь, что такие точки продажи есть и находятся в доступных местах на них могут попасть даже и дети и все кто угодно и поэтому не хотелось бы, чтоб это распространялось дальше и хотелось бы это как можно скорее ликвидировать.

Із інформацією про такі точки продажу місцеві мешканці регулярно звертаються до громадських організацій. Ті, у свою чергу, проводять рейди. щоб запобігти поширенню наркотиків. Цього разу активісти прямо посеред Центрального ринку викрили чергову точку продажу – автомобіль, де торгували складовими для виготовлення наркотичної речовини, так званої “ширки”. У салоні авто було 15 пакетів із маковою соломкою та розчин, за допомогою якого варять наркотик.

Андрій Шмідько – начальник штабу ГО “Громадський патруль”

Это не чистый мак, вот этот мусор это является для них самый кайф. Когда его варят и засыпают в воду, вся эта гадость всплывает. Им мак не нужен, им нужен мусор, вот этот мусор с чего они варят. Есть определённые технологии.

Також у автівці знайшли вогнепальну зброю, та водій свою причетність до усіх знахідок заперечував.

Водій

Это не моё, это всё подкинули, вот это всё мне подкинули. Это не моё. – Проходит оперативная работа, тебя тут все знают. Кто знает? Меня тут никто не знает. Я первый день здесь.

З подібними наркоторговцями громадські активісти борються радикальними методами, та запевняють, це вимушений крок. Мовляв, правоохоронці такими справами не займаються.

Інна – харків’янка

Все против того, чтоб здесь на рынке торговали наркотиками, но это продолжается уже много лет. Соответственно все об этом знают, вы видите как едет сюда полиция и как мало это кого-то интересует.

Поліція, яку викликали одразу ж при виявленні цієї точки збуту наркотиків, приїхала майже через годину.

Євген Сєлєдков – заст. командира патрульної поліції Холодногірського р-ну 

По данному факту вызвана следственно – оперативная группа, вместе с экспертом, которые приедут и будут допрашивать свидетелей и в дальнейшем, скорее всего, будет изыматься мак, бутылки и так же будет изыматься оружие.

За даними активістів, вартість одного кілограму макової соломки, починається від 180-ти грн. За день одна така точка продажу збуває від 100 до 200-т кілограммів наркотичної речовини.

Юлія Котелевська