На буровій на Харківщині 10 робітників занедужали на гастроентероколіт

За добу, з 4-го по 5-те вересня, на буровій у Красноградському районі, поблизу с. Хрестище, зареєстровані 10 випадків інфекційних захворювань. Попередній діагноз – гастроентероколіт середньої важкості перебігу. Про це йдеться в оперативному зведенні подій за добу на сайті ХОДА.

гастроентероколіт
На лікуванні в інфекційному відділені Красноградської центральної райлікарні знаходяться 9 робітників бурової, в інфекційному відділенні Карлівської ЦРЛ (Полтавська область) – ще одна людина.
Фахівці Красноградської міжрайонної філії держустанови «Харківський обласний лабораторний центр МОЗу» провели епідеміологічне розслідування та санітарно -епідеміологічне обстеження місця, де захворіли люди Зокрема, відібрали зразки харчів, води та зробили змиви з об’єктів зовнішнього середовища для лабораторного дослідження.

Довідково:

Гастроентероколіт – захворювання, при якому запальний процес проходить одночасно в шлунку, тонкому і товстому кишечнику, – йдеться на сайті likarnya.pp.ua

Інкубаційний період досить короткий. Симптоми проявляються вже через кілька годин. До основних ознак захворювання відносяться:

1. Бурчання в животі і метеоризм.

2. Діарея. У калових масах іноді присутній слиз, кров.

3. Зниження апетиту.

4. Слабкість в м’язах.

5. Сильні больові відчуття. Вони можуть бути схваткообразного або тягне характеру.

6. Відрижки, гіркота в роті.

7. Нудота і блювання.

8. Схуднення.

9. Загальне нездужання.

10. Підвищення температури.

11. Порушення метаболізму.

12. Блідість шкірних покривів.

Часто запальний процес переходить на інші органи, які беруть участь у травленні.

Гостра форма, як правило, починається раптово і розвивається досить бурхливо. Недуга часто супроводжується діареєю, нудотою і рясною блювотою. Сильно виражені ознаки інтоксикації організму: слабкість, висока температура, запаморочення, головний біль, озноб і запаморочення. Іноді трапляються навіть непритомність. Симптоми розвиваються в перші години ураження токсинами або через пару днів.

Причини гастроентероколіт

Гастроентероколіт може розвиватися в результаті ураження інфекцією, куріння, надмірного вживання алкоголю. Причиною можуть стати і недоброякісні продукти, в яких були присутні хвороботворні мікроорганізми і бактерії.

Серед основних збудників цієї недуги: кишкові палички, ієрсинії, стафілококи, сальмонели та деякі віруси (наприклад, ротавірус).