На 23 Серпня відкрили відновлений пам'ятник Воїну-визволителю

До 23 серпня встигли оновити сквер на однойменній вулиці. Сьогодні харків’яни святкували день міста і річницю його визволення у звичному для них місці біля Солдата.

 

Михайло Ігнатов біля мо монумента на вулиці 23 Серпня щороку згадує війну – говорити заважають сльози.

Михайло Ігнатов, офіцер

Вы помните день обьявления войны? Как это было? – Я уроженец Курской области. Этот момент не ослабил, народ не пал духом, а воспрянул, обьединился от малого до великого. Все стали грудью за защиту советского союза.

Із такими ж почуттями прийшов сюди приятель ветерана, льотчик- винищувач Микола Приданцев, володар вітчизняних та польських медалей, орденів червоного прапору та червоної зірки.

Микола Приданцев, льотчик-винищувач

На фронте стал разведчиком. Стал участником парада в Москве 24-го июня 1945 года, а 25-го мая 1946 года мой самолёт сбили союзники над Берлином. Получил 23 ранения.

На жаль, деякі бойові рани і досі нагадують важкі воєнні часи, проте від них залишились лише не приємні спогади. А зараз у харків’ян окрім великого свята є привід радіти і оновленню сквера який знаходиться біля пам’ятника Воїну- визволителю. Для ветеранів це приємна ознака – харків’яни все пам’ятають.

Алла Яковлева, пенсіонер

Памятник облагородили, аллейки сделали, асфальт улучшили. Ходить стало легче и проще.

школярі 47-ї гімназії

Положили новый асфальт, поставили лавочки, покрасили солдата. И там два памятника было, их изменили, раньше были какие-то орудийные памятники, а теперь там просто дата и звезда.

Тепер у сквері клумби, обладнанні спортивні та дитячі майданчики, встановлені лави з навісом, урни та туалети. Повністю змінили освітлення. Перенесли автомобільну стоянку, яка раніше знаходилася в пішоходній зоні сквера. І на все це як завжди зверху дивиться велетенський пам’ятник радянського солдата – новий як півсторіччя тому.

 

Юлія Поколодна