Митці без обновок не лишаться

В обладміністрації заявляють – німецькій фірмі, що виготовляє орган для філармонії, перерахують гроші . Їх обіцяють дати благодійники. До завершення реконструкції органної зали філармонії, музичний іструмент зберігатиметься у спеціальному приміщенні.

Єдиним меценатом, що опікувувся купівлею нового органу для філармонії, був благодійний фонд Ренесанс. Його представники їздили до Німеччини, уклали угоду на виготовлення органу та оплатили частину вартості іструменту. Проте, Ренесанс розірвав угоду з філармонією . Причина – нинішній стан органної зали.

Людмила Белова, віце-президент благодійного фонду “Ренесанс”

Коли керівництво філармонії спільно з облдержадміністрацією виконають взяті на себе зобов’язання і вимоги до приміщення, в якому орган повинен бути встановлений, тоді “Ренесанс”перерахує суму чергового траншу. А везти унікальний інструмент у недобудовану будівлю або в непристосовані складські приміщення, які не відповідають вимогам і нормам до зберігання органу, ми не маємо наміру. Тим більше, як ми всі бачимо, терміни здачі нового органного залу весь час відсуваються.

У філармонії – іншої думки. Мовляв – поки триває реконструкція , новий органн може зберігатись в спеціально обладненому приміщенні філармонії. Харків”ни готові виконати всі вимоги німецьких фахівців щодо умов зберігань інструменту.

Юрій Янко, директор обласної філармонії

Площади, которые предназначены изначально не для хранения органа, но предположим для больших декораций и просто есть большие залы за сценой, так что, я думаю, что все будет професионально.

Без нового органу філармонія не лишиться – запевнив губернатор Харківщини Михайло Добкін. Він розповів – зважаючи на відмову Ренесансу далі оплачувати його доставку до Харкова , вартість іструменту суттєво збільшилась. Проте, обласні владники знайшли нових меценатів.

Михайло Добкин, голова ХОДА

Оплатить стоимость той части контракта, которая позволит до конца создать этот музыкальный инструмент, а дальше мы оплачиваем транспортные расходы, согласно контракту, и он приедет в Харьков в помещение, которое находится непосредственно в филармонии.

Юлія Ляхова.