Молитва за душу Никодима – у Харкові відправили божественну літургію та панахиду

Душа набула спокою. Сорок днів, як пішов з життя митрополит Харківський та Богодухівський Никодим. Вранці в Свято – Благовіщенському кафедральному соборі відправили божественну літургію та панахиду.

 

Священнослужителі та віряни молились у Благовіщенському соборі за душу митрополита Харківського та Богодухівського Никодима. Він пішов з життя п’ятнадцятого вересня. Згідно з християнськими канонами, саме на сороковий день Господь визначається із призначення душі.

отець Андрій

Владыка любил церковь, любил Бога и относился с ответственностью к служению. И это, действительно дало свои плоды и, действительно, его все уважали.

Мирополит Харківський та Богодухівський очолював Харківську єпархію Української православної церкви Московського патріархату більше, аніж двадцять років. Священослужителі кажуть про його вагомий внесок у розбудову православ’я на Харківщині. Йдеться, передусім, про відкриття храмів та відродження духовності Слобожанщини. Серед вірян, які прийшли на літургію, жителі не лишень Харківської області. Приїхали зі всієї України. Люди кажуть, відчували, що владика молився за кожного з них.

Любов Міненко, вірянка

Мы его слухали, молились из-за него, он за нас просил всегда, матерь Божую просил, что Матерь Божая помагай нам, мне эти слова в душе аж до сих пор. Вечный покой ему, да пусть там царство ему, небо голубое и солнце теплое, пусть в небе было хорошее.

Надія Халіна, вірянка

Владыка Никодим был не только путеводной звездой, все знают какая у него поэзия, кто читал его поэзию понимают о том что она не может быть просто, а освещённая духом святым, потому потеря для Харьковской иерархии и для всего всего православья я считаю невосполнимая.

Вікторія Юхименко, вірянка

Мы потеряли своего отца, своего наставника церковного, потому очень грустно, не хватает его, очень молимся за него, конечно, чувстуем его присутствие с нами, он как бы ушёл, но своей душой он остался с нами, поэтому все чуствуются его молитвы.

Наразі, вже наприкінці тижня широкому загалу стане відоме ім’я наступника митрополита Никодима В Києві відбудеться засідання синоду Української православної церкви. Зараз обов’язки митрополита Харківського та Богодухівського виконує архієпископ Ізюмський Онуфрій.

Леся Кочержук