"Молитва серця" до 50-річчя служіння Никодима(відео)

Майже сімдесят років у покаянні та молитвах. Мирополит Харківськівський і Богодухівський Никодим більшу половину життя присвятив служінню Богу. З нагоди ювілею п’ятидесятиріччя у єпископському сані, Никодимові присвятили документальний фільм, назва якого – “Молитва серця”.

 

Дев’яносто років історії життя в одному фільмі. Одразу до двох ювілеїв – дев’яностого дня народження Харківського та Богодухівського митрополита Никодима та його п’ятого десятку у єпископському сані.

Людмила Перетяченко, директор телекомпанії “Приват ТВ”

Нам уже достаточно близко, все то, что касается владыки Никодима. Мы работали с материалом в таком количестве, вы видели по фотографиям, что занимал много времени процесс изложения его биографии и наша душа.

Над екранним творінням працювали більше півроку, розповідає автор сценарію Максим Талалай. Найважчим, зізнається протодиякон, було залучити весь матеріал, а його було чимало. Тут зібралися і відеоматеріали радянських часів і фотографії тоді ще сімнадцятирічного Миколая Руснака. Щоб описати все життя владики, каже Максим, лише одного фільму не вистачить.

Максим Талалай, протодиякон, автор сценарію

На мой взгляд этот фильм, это попытка показать его в контексте истории православия на святой Руси в драматический 20-й век. Это не легкое столетие исполненое искушений, теснений на церковь.

Єпископський сан Никодим прийняв ще за радянських часів. Тоді, у суворих умовах гоніння церкви з боку влади, у Харкові було лише п’ятдесят сім храмів, нині, завдяки Никодимові, їх більше трьохсот. А на питання чи все встиг зробити, що хотілося, владика відповідає – на все воля Божа.

Никодим, Митрополит Харківський та Богобухівський

Я радуюся то, що всі 90 років я прожив не марно. Слава Богу, що я іду тією дорогою, чого жаждить моє серце. А серце моє жаждить любити Бога.

Наразі копії фільму поширюються лише серед церков. Але творці екранного видовища вважають за потрібне представити фільм широкому загалу, коли саме – визначаються.