Мобільний госпіталь до ЄВРО – 2012

Без медичної уваги жодний вболівальник не залишиться. У селищі Рогань пройшли навчання військових лікарів. У них брали участь лікарі з шести областей країни. Подібні навчання щорічні аби вони мали змогу обмінятись досвідом. Цього разу до навчань додалась і підготовка до ЄВРО – 2012.

 

Леся вже 16 років служить військовим лікарем. Каже, з вибором фаху питань не було. Сама виросла в родині військових. На полігоні військового медичного центру жінка розповідає про роботу рентген-лабораторії.

Леся Борисова, рентген-лаборант

Вот мы делаем снимки, если доктор назначает в приемном отделении. Привозят сюда больного и мы делаем снимки, исследуем. Доктор описывает и продолжается все.

Вчитись, вчитись і ще раз вчитись. Артем Фролов – хірург Чугуївської медичної роти – переконаний, подібні навчання треба проводити аби військові лікарі не втратили кваліфікацію. Проте отриманий досвід рідко, але все ж таки доводиться застосовувати у житті. Чоловік пригадує минулорічний випадок.

Артем Фролов, командир медичної роти 98 окремої механізованої бригади м. Чугуєва

У нас после стрельб произошел самопроизвольный выстрел – из пулемета БТРа был ранен боец. Рядом его товарищ не растерялся, оказал ему первую медицинскую помощь – наложил жгут и мобилизировал конечность. Прибыл после этого фельдшер, который находился на стрельбах, ввел обезболивающее средство, погрузил его на сан-автомобиль и доставили к нам в мед-роту.

Перев’язка, протишокова терапія та хірургія – саме такі палатки військових лікарів можуть з’явитись поблизу стадіону. У будь-якому випадку, каже лікар Геннадій Ахматенко, за одну годину військові лікарі можуть надати допомогу десяти людям.

Геннадій Ахматенко, лікар-хурург мобільного госпіталя

Будем надеяться, что там будут мелкие пострадавшие может быть, может и не будут, но оказать помощь на уровне квалифицированной помощи вполне мы можем.

Віктор Поліщук, нач. військового медичного клінічного центру Північного регіону

Карети швидкої допомоги будуть чергувать під час ігор на стадіоні поблизу розміщення фан-зон так названих і при звичайній ситуації, коли швидкі меддопомоги можуть надавати допомогу і вивозити цих хворих або поранених мобільний госпіталь в принципі не потрібен.

Допомога мобільного госпіталю, кажуть медики, знадобиться лише у разі великої кількості хворих чи то поранених.

 

Олена Рижова