Міжнародний фестиваль «Дзеркальний струмінь» у Харкові сткане щорічним

Міжнародний фестиваль “Дзеркальний струмінь» планують зробити щорічною подією. Про це під час закриття фесту, 25-го травня, повідомили голова ХОДА Юлія Світлична та його арт-директор, диригент Станіслав Христенко.

дз струмінь

Станіслав Христенко сказав, що головна мета всіх учасників «Дзеркального струменя» – за допомогою музики надати змогу землякам інтегруватися в систему цінностей європейського суспільства.

«Ми спілкуємося з молоддю та хочемо, щоб, наприклад, фізіотерапевт, який не знає жодної ноти, знав усі твори Баха, як один мій знайомий, який живе в Брюсселі. Щоб власник пекарні запрошував до себе додому гостей і проводив для них концертну серію, в якій би звучала класична акустична музика. Щоб програміст, як у компанії Google, після важкого робочого дня йшов у спеціальну кімнату, яка надана компанією, щоб за власним бажанням грати класичну музику на роялі, – пояснив Станіслав Христенко. – Ми приїхали для того, щоб сьогоденні та у майбутньому музиканти не тільки не їхали звідси, а навпаки – приїжджали сюди. Щоб ця сцена та майбутня сцена великої зали Харківської філармонії стали одними з найпрестижніших сцен Європи та світу».

За 7 днів, які світові знаменитості провели в нашому регіоні, вони зустрілися з більш ніж тисячею дітей, багато з яких чули класичну музику вперше.

«Я був у школах Первомайського, Чугуєва, Люботина, Богодухова, зустрічався з учнями кількох як приватних, так і державних шкіл Харкова, – розповів Станіслав Христенко. – Я показував їм твори сучасної класичної музики, тому що діти сьогоднішнього дня повинні чути, що відбувається в класичній музиці сьогодні. Також ми грали для дітей з дитячих будинків, інтернату для слабозорих, дітей ветеранів АТО та загиблих бійців АТО. Тому що саме діти і є культурним майбутнім України. Я сподіваюся, що ми зустрінемося в наступному році, й наша програма буде ще масштабнішою».

 

Нагадаємо, Перший міжнародний музичний фестиваль «Дзеркальний струмінь» проходив під патронатом голови ХОДА Юлії Світличної з 19 по 25 травня.