Місто майбутнього. В ЄрміловЦентрі відкрилась виставка “Еденія: У місті майбутнього”

Нема майбутнього чи майбутнє зараз. У Харкові відкрилась виставка «Еденія. У місті майбутнього». Чотирнадцять художників  створили музей уявного міста. Тут є картини, фотографії, матеріальні скульптури, відео роботи та аудіо записи. Харків’яни мають можливість побачити роботи творців з США, Канади, Франції, Німеччини, України, Нігерії та інших країн.

 

Ермилов центр

Арт-виставка “Еденія: У місті майбутнього” – відкрилась в “Єрмілов центрі”. Експозція отримала назву від утопічної новели, опублікованої Калменом Зінгманом у Харкові 100 років тому. Чотирнадцять художників з різних куточків світу прочитали новелу і створили мистецьку роботу – ніби з музею уявного міста Еденії. Над проектом працювали 2 роки. Є тут матеріальні скульптури, картини, фотографії. Тематика різноманітна: від минулого 20-30-х років Радянського Союзу, до далекого майбутнього та уявлень про ідеальну батьківщину. Ось ця картина зі стільцями відображає міграцію жінок-художниць та інтелектуалок ХХ століття.

Ермилов центр 3

Лариса Бабій, співорганізатор виставки

Більшість з них народилися в Україні або на землі, що входила до української імперії. Та більшість з-них емігрували в різні країни світу, де і реалізували себе. Стільці – це ознака свого місця, вона може бути між країною,  де народилася і країною, де потім людина опиняється, можливо цей стілець і не знаходить свого місця.

А це зображення, створені з фотоальбомів, які були зроблені у різні історичні часи в різних географічних куточках. Тут змішані кольори та візерунки створюють подорож крізь вогонь, землю, повітря та воду. Є на виставці і куточок з проекцією Харкова, яким він буде через 25 років.  В уявленні автора – це місто, в якому людей перевозять летючі автобуси, де фонтани цілий рік регулюють температуру повітря, а етнічні спільноти живуть у злагоді та мирі.

Лариса Бабій, співорганізатор виставки

Чорно-червоні кольори відсилають до ранніх радянських пропагандистських плакатів, тому можемо бачити в цій майбутній уявній цивілізації якісь споріднення чи якісь продовження традицій радянських, які звісно трансформувались з часом і до якоїсь міри абстрагувались.

А цю роботу під назвою No future or Now future можно прочитати як – Нема майбутнього або зараз майбутнє. Автор пропонує глядачеві самостійно обрати свій варіант. Також на виставці можно побачити серію робіт з тканин, на яких вишиті кордони територій, що не визнані міжнародним правом. Це кордони Абхазії, Криму, Південної Осетії та інші. Ще для відвідувічів підготували два відеофільми, відеотур країнами Азії в ХХІІ столітті та деякі аудіозаписи. За словами організаторів, у час, коли багато українців все ще розділені на тих, хто ідеалізує радянське минуле як золоту епоху соціальної справедливості і тих, хто ідеалізує Євросоюз як обіцяну майбутню утопію, виставка пропонує глядачам замислитись і припинити мріяти про ідеальне майбутнє.

Ермилов центр 2

Лариса Бабій, співорганізатор виставки

Ми би хотіли запропонувати глядачам подумати про це зовсім з іншого боку і трохи посумніватися взагалі, що ми робимо, коли живемо мрією про майбутнє і можливо не бачимо, що відбувається довкола нас сьогодні. Хоч на один день, тиждень спробуйте не робити цього, це прекрасна справа. Я думаю, щось би змінилось, якби всі трошки перестали займатися мрійництвом.

Експозиція про місто майбутнього триватиме до 9-го липня. Після організатори планують показати її аудиторії в Нью-Йорку та Парижі.

Ірина Клименко