Мешканців Печеніг позбавили старого і шкідливого рентгенобладнання

Новий цифровий флюорограф випромінює вдвічі менше радіації, а картину легень малює значно чіткіше за радянського попередника. На оглядинах побував губернатор Михайло Добкін.

Новенький рентгенівський кабінет вже у центральній районній лікарні Печеніг. Більше за всіх входинам радіють працівники кабінету. Мовляв, завдяки такому цифровому діагностичному комплексу опромінення буде у два рази менше ніж від флюрографа радянського виробництва.

Стадник Світлана, рентген-лаборант Печенізької ЦРЛ

До этого у нас был рентген 30, наш советский аппарат. Сейчас, вы видете, все компьютеризировано, вы видете сами. Будет большая экономия, не будет затрат на рентген пленку. Это цифровой аппарат, естественно, мы не будем покупать пленку, не будем химреактивы покупать.

Тепер на флюорографію, в кабінеті щоденно можуть приймати сотню пацієнтів, до цього часу – у п’ять разів менше. За словами лікарів, завдяки сучасному обладнанню радиація, котра виділяється під час проведення флюорографії, до інших відділень не потрапить ніяк.

Віталій Олійник, рентгенолог Печенізької ЦРЛ

Кабинет так оборудован, не допускает выхода радиации при призводстве снимков за пределы кабинета. Также у нас есть все средства защиты и для пациентов, и для персонала.

Новенький флюорограф  також покращить якість обстеження. Знимки фіксуватимуть в електронному форматі. А таким чином, переконаний губернатор Михайло Добкін, пацієнт зможе отримувати гідну медичну допомогу вже не  районного, а обласного рівня.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Те снимки, которые можно будет делать на этой аппаратуре, если будет сложный случай и квалификации местных специалистов  не хватит, они могут быть в течении нескольких минут в электронном виде переданы в одну из специализированых больниц города Харькова, где специалисты з более высокой квалификацией смогут тут же по телефону дать необходимую консультацию.

Такий рентгенівський апарат  забезпечує обробку інформації без використання процесів хімічної проявки плівки, і результати у цифровому форматі зберігаються назавжди. А це, кажуть у лікарні, суттєво підвищить діагностичні і лікувальні можливості для пацієнтів

Леся Кочержук