Мешканці Харківщини отримали житлових субсидій майже на 690 млн. грн. – ХОДА

На Харківщині налічується більше мільйона домогосподарств, з них майже 25% вже користуються житловою субсидією, – повідомив директор обл. департаменту соцзахисту Юрій Шпарага під час обласної селекторної наради, що відбулась напередодні.  

«Станом на 18 листопада за призначенням субсидій за новим порядком звернулися 177 тисяч сімей. Ще 119 тисячам сімей, що користувалися субсидією за старим механізмом, вона перерахована автоматично», – розповів Шпарага.

За його словами, на сьогодні опрацьовано 281 тисячу особових справ, з них понад 278 тисячам сімей субсидію призначено. В середньому по області показник оформлених справ становить 94%, при цьому в районах області – 95%, а в місті Харкові – 92%. Найкращі показники оформлення субсидій – в Борівському, Зачепилівському, Кегичівському, Шевченківському районах, містах Ізюм та Лозова – понад 97%.

За попередніми розрахунками, в області має бути 346 тисяч сімей, які отримуватимуть субсидії.

«Для виконання цього плану нам необхідно вжити всіх можливих заходів щодо залучення до програми житлових субсидій ще 70 тисяч сімей. Це можливо, враховуючи те, що з початком опалювального періоду, протягом жовтня-листопада, до органів соцзахисту області звернулися понад 51 тисяча громадян, – сказав директор департаменту соцзахисту. – До речі, майже 22 тисячі пакетів документів для призначення субсидій доставлено поштою».

Своює чергою, директор обл.департаменту фінансів  Сергій Овсянніков поінформував, на виплату субсидій в цьому році вже було спрямовано майже 689 млн грн. Але, за його словами, ліміт передбачених на це коштів не вичерпаний, резерву вистачить щонайменше до кінця року.

Для того, щоб пришвидшити роботу з призначення субсидій, у вересні, відповідно до постанови Кабміну, в Харківській області було збільшено штат робітників органів соцзахисту на 239 одиниць, а також встановлено щомісячну надбавку в розмірі 50% окладу за понаднормову роботу. Крім того, для поліпшення роботи з державного бюджету було спрямовано 3 млн грн на придбання необхідного обладнання, зокрема, було закуплено 527 комп’ютерів та іншої оргтехніки.